Kontakty Dokumenty Úřední deska

06.05.2025 - Informace o měření rychlosti

Poskytnuté informace dle zák. 106/1999 Sb.



Otázka

Dobrý den,

tímto Vás na základě zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, žádám o sdělení:

1) v jakých ulicích aktuálně dochází k měření rychlosti?

2) určení přesného typu měření (stacionární nebo úsekové) v každé lokalitě

3) určení přesného směru měření (jednosměrné nebo obousměrné) v každé lokalitě

Odpověď

Na základě Vaší žádosti o poskytnutí informace dle zákona, kterou Magistrát města Jablonec nad Nisou obdržel na e-podatelnu dne 6.5.2025 a týkala se měření rychlosti v Jablonci nad Nisou, Vám poskytuji následující informace z Městské policie Jablonec nad Nisou:

1) V jakých ulicích aktuálně dochází k měření rychlosti?

Aktuálně dochází v Jablonci nad Nisou k měření rychlosti v ulici Krkonošská, Turnovská, U Přehrady, Široká a Rýnovická.

2) Určení přesného typu měření (stacionární nebo úsekové) v každé lokalitě a určení přesného směru měření (jednosměrné nebo obousměrné) v dané lokalitě.

  • Informační radary Traffic Zeus – jednosměrné měření rychlosti vozidel, které slouží především pro preventivní účely jsou instalovány v ulicích Krkonošská, Turnovská, U Přehrady, Široká a Rýnovická.
  • Stacionární radar Sydo Traffic Velocity – represivní radarový modul měřící rychlost v ulici U Přehrady ve směru od centra (ulice Palackého) směrem do části Paseky (ulice Chelčického).
  • Ruční radar LTI 20/20 TruCam II – používán v běžné hlídkové činnosti k represivnímu měření rychlosti; umožňuje měření rychlosti v obou směrech jízdy; seznam ulic, kde je měření povolené, je stanoven Policií ČR.
  • Mobilní měřící zařízení Ramer10C – instalováno ve služebním vozidle městské policie; umožňuje měření rychlosti v obou směrech jízdy; seznam ulic, kde je měření povolené, je stanoven Policí ČR.

S pozdravem

Ing. Martina Vacková
vedoucí odboru kancelář tajemníka