V polovině července letošního roku zahájila nemocnice stavební práce na rekonstrukci hlavního vjezdu, zároveň byl rozšířen vjezd na parkoviště u interny, které je nově určené veřejnosti.
„Parkovací plochy se tak rozšíří o 27 parkovacích míst, celkově má veřejnost k dispozici nyní cca 90 parkovacích míst,“ vysvětlila tisková mluvčí Petra Hybnerová a doplnila: „Zpoplatněna jsou dvě parkoviště u hlavního vjezdu, první půlhodina je zdarma, každá další hodina 10 Kč.“ Na větší parkoviště u hlavního vjezdu je nově zajištěn jednosměrný průjezd, nájezd je vedle prostoru s místem pro kuřáky, výjezd z druhé strany (tedy původním vjezdem). „Obě parkoviště jsou plně v provozu od čtvrtka 1. září,“ upřesnila Hybnerová. Zdarma může veřejnost parkovat na parkovišti u bývalé staré vrátnice a na parkovišti s přistávací plochou pro vrtulník.
Zaměstnancům jsou v areálu nemocnice určena jiná místa než veřejnosti. Nemocnice plánuje ještě osadit vjezdy závorami. „V současné době řešíme technologii, pokud se vše podaří, rádi bychom instalovali systém v letošním roce,“ doplnil informace Vít Němeček, ředitel nemocnice.
Nový hlavní vjezd do areálu nemocnice je sestaven ze tří částí, podobně jako již zrekonstruovaný vjezd z ulice 28. října. Samostatný prostřední vjezd je určen pro sanitní vozy, záchrannou službu a další složky integrovaného záchranného systému, krajní části jsou určeny pro vjezd a výjezd ostatních návštěvníků.