Kontakty Dokumenty Úřední deska

VEŘEJNÁ VYHLÁŠKA opatření obecné povahy stanovení přechodné úpravy provozu na MK ul. Svatopluka Čecha, „Svatopluka Čecha-chodníky u bazénu“, „Svatopluka Čecha-chodníky u městské haly“ a „Svatopluka Čecha – u městské haly“, k.ú. i obec Jablonec n.N. - úplná uzavírka

Základní informace

Číslo jednací
98330/2026
Vyvěšení
1. 9. 2026 - 18. 9. 2026
Zdroj
Magistrát - odbor stavební a dopravní
Typ
Uzavírka

Dokumenty ke stažení

Podrobnosti

Vyhotoveno dne
1. 9. 2026

Spisová značka:

12325/2026/ODS/ZUK/Mun

Č.j.:

98330/2026

Vyřizuje:

Tel.:

E-mail:

Jana Munclingerová

483357146

munclingerova@mestojablonec.cz

Vyhotoveno dne:

1.9.2026


SUNDISK s.r.o.
Podhorská č.p. 1124/93
466 01 Jablonec nad Nisou 1

 

 

VEŘEJNÁ VYHLÁŠKA

opatření obecné povahy

stanovení přechodné úpravy provozu na MK ul. Svatopluka Čecha, „Svatopluka Čecha-chodníky u bazénu“, „Svatopluka Čecha-chodníky u městské haly“ a „Svatopluka Čecha – u městské haly“, k.ú. i obec Jablonec n.N. - úplná uzavírka

 

Magistrát Jablonec nad Nisou, odbor stavební a dopravní, oddělení dopravní a silniční příslušný podle § 124 odst. 6 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů ve znění pozdějších zákonů (dále jen "zákon o silničním provozu") na základě vaší žádosti ze dne 17.8.2026 podaném společností SUNDISK s.r.o., IČ 25499441, Podhorská č.p. 1124/93, 466 01 Jablonec nad Nisou 1

                                                           

s t a n o v u j e

podle § 77 odst. 1 písm. c) zákona o silničním provozu po písemném vyjádření Policie ČR KŘ DI Jablonec nad Nisou ze dne 14.8.2026 pod č.j. KRPL-80575/ČJ-2026-180406-10 příloha 1 s platností do 7.9.2026 přechodnou úpravu provozu na pozemních komunikacích:

 

na místní komunikaci III.třídy ul. Svatopluka Čecha (pp.č.1214/16),

na místní komunikaci IV.třídy „Svatopluka Čecha-chodníky u bazénu“ (pp.č.1216/13,1216/4,1216/1,1263/1,1216/16), „Svatopluka Čecha-chodníky u městské haly“ (pp.č.1343/2) a

na účelové komunikaci „Svatopluka Čecha – u městské haly“ (pp.č.1343/2)

vše k.ú. i obec Jablonec n.N.

v místě: úsek od ul. U Přehrady po ul. Krátká o celkové ploše 3120 m2

termín: 6.9.2026 od 8:00 do 20:00 hod.

z důvodu: Přehlídka a účast sportovních a volnočasových oddílů z Jbc a okolí vč. ukázky sportů a autogramiády

 

Úplná uzavírka bude v úseku od ul. U Přehrady po ul. Krátká, včetně ÚK okolo sportovní haly a přilehlých chodníků.

Objízdná trasa nebude vedena.

MAD a PAD: Linky nejsou dotčeny.

 

Podmínky pro provedení přechodné úpravy provozu:

  1. Veškeré níže uvedené dopravní značení a zařízení se umístí dle tohoto stanovení, příslušných Čs. technických norem, technických podmínek TP 66 a 65 a dle výše uvedeného vyjádření Policie ČR KŘ DI Jablonec n.N., které je součástí tohoto stanovení.
  2. Dopravní značení a zařízení bude umístěno dle přílohy označené razítkem Policie ČR KŘ DI Jablonec n./N (schémata pro označení pracovních míst v obci), bude umístěno v dostatečném časovém předstihu a po celou dobu akce bude kontrolováno a udržováno.
  3. Pracoviště se dále zabezpečí dle příslušných ČSN.
  4. Dopravní značení musí být provedeno v retroreflexním provedení.
  5. Odbor stavební a dopravní – oddělení dopravní a silniční si vyhrazuje právo, bude-li si to vyžadovat bezpečnost a plynulost silničního provozu, přechodnou úpravu změnit.
  6. Po skončení akce bude dopravní značení a zařízení odstraněno a přechodná úprava uvedena do původního stavu.
  7. Odpovědnou osobou za umístění dopravního značení je SUNDISK s.r.o., IČ 25499441, Podhorská č.p. 1124/93, 466 01 Jablonec nad Nisou 1 – Tereza Juříčková, tel.č. 775 580 386

 

Magistrát města Jablonec nad Nisou, odbor stavební a dopravní – oddělení dopravní a silniční stanovuje tuto přechodnou úpravu na výše uvedené pozemní komunikaci vzhledem k místní problematice, hustotě provozu, charakteru komunikace, k zajištění bezpečnosti a plynulosti provozu v době konání akce.

 

Odůvodnění

Magistrát Jablonec nad Nisou, odbor stavební a dopravní, oddělení dopravní a silniční stanovil na základě návrhu žadatele dle § 77 odst. 1 písm. a) zákona o silničním provozu přechodnou úpravu provozu na místní komunikaci III.třídy ul. Svatopluka Čecha (pp.č.1214/16), na místní komunikaci IV.třídy „Svatopluka Čecha-chodníky u bazénu“ (pp.č.1216/13,1216/4, 1216/1, 1263/1,1216/16), „Svatopluka Čecha-chodníky u městské haly“ (pp.č.1343/2) a na účelové komunikaci „Svatopluka Čecha – u městské haly“ (pp.č.1343/2) vše k.ú. i obec Jablonec n.N. z důvodu Přehlídky a účasti sportovních a volnočasových oddílů z Jbc a okolí vč. ukázky sportů a autogramiády. Policie ČR KŘ DI Jablonec nad Nisou se písemně vyjádřila dne 14.8.2026 pod č.j. KRPL-80575/ČJ-2026-180406-10 příloha 1 s platností do 7.9.2026. V souladu s ustanovením § 77, odst. 5 zákona o silničním provozu nevedl zdejší správní orgán řízení o návrhu.  

 

Poučení 

Podle § 173, odst. 2 zák. č. 500/2004 Sb., o správním řízení ve znění pozdějších zákonů proti opatření obecné povahy nelze podat opravný prostředek.

Opatření obecné povahy je vyvěšeno (dle § 77 odst. 5 zákona o silničním provozu) na úřední desce magistrátu města, účinnosti nabývá pátým dnem po dni vyvěšení.

 

 

 

 

Mgr. Bc. Jan Bureš v.r.

vedoucí odboru stavebního a dopravního    

                                                           Za správnost J.Munclingerová                                              

 

Toto oznámení musí být vyvěšeno po dobu 15 dnů.

Na úřední desce Magistrátu města Jablonec nad Nisou v y v ě š e n o dne: ………………

 

Na úřední desce Magistrátu města Jablonec nad Nisou s e j m u t o dne: ………………….

 

Příloha:

  • Situace označená razítkem KŘ Policie ČR

Obdrží:

účastníci dle § 27 odst. 1,2 SŘ (dodejky)
1. SUNDISK s.r.o., IDDS: uwp5dt5

            sídlo: Podhorská č.p. 1124/93, 466 01 Jablonec nad Nisou 1

2. KŘ Policie Jablonec nad Nisou, IDDS: vsmhpv9
            sídlo: 28.října 10, 466 01 Jablonec nad Nisou 1