Kontakty Dokumenty Úřední deska

Veřejná vyhl. - opatření obecné povahy - stanovení přech. úpravy provozu na sil. III/2875 + ÚK ppč. 1080 k.ú. i obec Rádlo

Základní informace

Číslo jednací
97535/2026
Vyvěšení
3. 9. 2026 - 17. 9. 2026
Zdroj
Magistrát - odbor stavební a dopravní
Typ
Vyhláška

Dokumenty ke stažení

Podrobnosti

Vyhotoveno dne
1. 9. 2026
Spisová značka
12258/2026/ODS/PDS/Koš

Spisová značka:

12258/2026/ODS/PDS/Koš

Č.j.:

97535/2026

Vyřizuje:

Tel.:

E-mail:

Košťáková

483 357 295

kostakova@mestojablonec.cz

Vyhotoveno dne:

1.9.2026


ELMOS LIBEREC s.r.o.
Ševčíkova č.p. 982
Liberec VI-Rochlice
460 06  Liberec 6

 

VEŘEJNÁ VYHLÁŠKA

opatření obecné povahy

stanovení přechodné úpravy provozu na pozemní komunikaci

Magistrát Jablonec nad Nisou, odbor stavební a životního prostředí,  oddělení dopravní a silniční  příslušný podle § 124 odst. 6 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů ve znění pozdějších zákonů (dále jen "zákon o silničním provozu") na základě návrhu ze dne 27.8.2026 podaném společností ELMOS LIBEREC s.r.o., IČO 47780126, Ševčíkova č.p. 982, Liberec VI-Rochlice, 460 06  Liberec 6

5

s t a n o v í

podle § 77 odst. 1 písm. c) zákona o silničním provozu  po písemném vyjádření Policie ČR KŘ DI Jablonec nad Nisou ze dne 28.5.2026 č.j. KRPL-51617/ČJ-2026-180406-02 přechodnou úpravu provozu na pozemních komunikacích :

na silnici :  III/2875 (ppč. 1080) k.ú. i obec Rádlo

účelové komunikaci : ppč. 1040 k.ú. i obec Rádlo

v místě : v blízkosti objeku ev.č. E15  

ve dnech : 15.9.2026 – 21.9.2026

z důvodu : pokládka kabelů v rámci akce „IP-12-4017015_K_JN-Rádlo,Milíře,p.č. 1033/2,svod“  

          

Podmínky pro provedení přechodné úpravy provozu:

  1. Provedení a umístění dopravního značení musí být v souladu s vyjádřením Policie ČR KŘ DI Jablonec nad Nisou ze dne 28.5.2026 č.j. KRPL-51617/ČJ-2026-180406-02,  vyhláškou č. 294/2015 Sb., kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích, technickými podmínkami TP 66 „Zásady pro označování pracovních míst na pozemních komunikacích“, II. vydání a dle příslušných platných technických norem. Veškeré dopravní značení bude provedeno v základní velikosti podle TP 66 v reflexním provedení.
  2. Všechny součásti dopravních značek (patka, sloupek, značka, uchycení) musí být schváleného typu.
  3. Trvalé dopravní značení, které je v rozporu s přechodným dopravním značením, bude překryto a po ukončení akce uvedeno do původního stavu.
  4. Pokud pominou důvody pro umístění přechodného dopravního značení přede dnem stanoveným v rozhodnutí silničního správního úřadu jako den ukončení zvláštního užívání silnice, musí být dopravní značení okamžitě odstraněno, součásti a příslušenství komunikace uvedeny do původního stavu a tato skutečnost neprodleně oznámena správnímu orgánu a orgánu policie.
  1. Odpovědnou osobou za osazení dopravního značení, jeho kontrolu a případné udržování po celou dobu přechodné úpravy provozu a dále včasné odstranění je společnost ELMOS LIBEREC s.r.o., IČO 47780126, Ševčíkova č.p. 982, Liberec VI-Rochlice, 460 06  Liberec 6 zastoupena Petrem Balážem, tel. č. 603 164 255, e-mail: balaz@elmos.cz.
  1. Z důvodu zajištění bezpečnosti silničního provozu může správní orgán stanovit další dopravní značení, případně stanovené dopravní značení změnit. Povinností žadatele je zajistit okamžité osazení stanoveného dopravního značení.

Odůvodnění

Magistrát Jablonec nad Nisou, odbor stavební a životního prostředí,  oddělení dopravní a silniční stanovil na základě návrhu žadatele, kterým je společnost ELMOS LIBEREC s.r.o., IČO 47780126, Ševčíkova č.p. 982, Liberec VI-Rochlice, 460 06  Liberec 6 dle § 77 odst. 1 písm. a) zákona o silničním provozu  přechodnou úpravu provozu na silnici III/2875 (ppč. 1080) k.ú. i obec Rádlo + účelové komunikaci ppč. 1040 k.ú. i obec Rádlo v blízkosti objeku ev.č. E15 ve dnech od 15.9.2026 – do 21.9.2026 z důvodu pokládky kabelů v rámci akce „IP-12-4017015_K_JN-Rádlo,Milíře,p.č. 1033/2,svod“.  Policie ČR KŘ DI Jablonec nad Nisou se písemně vyjádřila dne 28.5.2026 č.j. KRPL-51617/ČJ-2026-180406-02. V souladu s ustanovením § 77, odst. 5 zákona o silničním provozu nevedl zdejší správní orgán řízení o návrhu.

 

Poučení

Podle § 173, odst. 2 zák. č. 500/2004 Sb., o správním řízení ve znění pozdějších zákonů proti opatření obecné povahy nelze podat opravný prostředek.

Opatření obecné povahy dle § 77, odst. 5 zákona o silničním provozu nabývá účinnosti pátým dnem po dni vyvěšení.

 

 

Mgr. Bc. Jan  B u r e š   

vedoucí odboru stavebního a dopravního                    

 

 

 

 

 

Na úřední desce Magistrátu města Jablonec nad Nisou  v y v ě š e n o  dne :   ………………

 

 

Na úřední desce Obecního úřadu Rádlo  v y v ě š e n o  dne :   ………………

 

 

Z úřední desky Magistrátu města Jablonec nad Nisou  s e j m u t o  dne :  ………………….

 

 

Z úřední desky Obecního úřadu Rádlo  s e j m u t o  dne :  ………………….

 

 

Příloha -  situace dopravního značení

 

Obdrží

Žadatel :

  • ELMOS LIBEREC s.r.o., IDDS: b7p3vqx, Ševčíkova č.p. 982, Liberec VI-Rochlice, 460 06  Liberec 6

Dotčený orgán :

  • Policie ČR KŘ DI  Jablonec nad Nisou, IDDS: vsmhpv9, ul.28.října 10, 466 01  Jablonec nad Nisou

Dále obdrží k vyvěšení na úřední desce :

  • Obecní úřad Rádlo, IDDS: sfpan8s, Rádlo č.p. 252, 468 03  Rádlo

Na vědomí :

  • co