04.09.2018 - První školní den v Jablonci nad Nisou již tradičně probíhal na všech školách za účastí vedení radnice a pracovnic odboru školství, kultury a sportu. Všichni prvňáčci v dárkovém balíčku přichystaném jabloneckým magistrátem obdrželi drobnosti potřebné pro čas strávený ve škole.
Na ZŠ Pivovarské přivítal prvňáky náměstek primátora Miloš Vele slovy: „První školní den znamená pro děti i rodiče velkou změnu. Dětem přeji, aby se s ní dokázaly rychle a s úspěchem vypořádat, a rodičům, aby pro své školáky byli vždy oporou.“ Dále Vele přítomným na sebe prozradil, že základní škola v Pivovarské ulici je jeho srdeční záležitostí, protože sám ji jako dítě navštěvoval.
Díky posunutí zahájení školního roku pro prvňáky v ZŠ Liberecké až od 9 hodin mohl Miloš Vele spolu se svým kolegou Lukášem Pletichou navštívit i tuto. „Na naší škole se stalo již milou tradicí, že první školní den usnadníme prvňákům tím, že žáci devátých tříd se stanou jakýmisi jejich průvodci v novém prostředí“, zdůvodnil Jiří Čeřovský, ředitel ZŠ Liberecká, posunutí začátku prvního dne pro prvňáky o jednu hodinu.
I zde byly pro nové školáky připraveny balíčky, ve kterých děti našly psací potřeby, zápisníky také pexeso s abecedou.