Kontakty Dokumenty Úřední deska

Jablonec vybral zhotovitele dopravního terminálu

Doprava 20. června 2026
Autor: vizualizace DMNK architects

Jablonec má vybraného zhotovitele nového Terminálu veřejné osobní dopravy. Jako nejvýhodnější byla vyhodnocena společnost EUROVIA CZ a.s. s nabídkovou cenou 471 mil. korun včetně DPH. Na stavbu město získalo stomilionovou dotaci.

Jablonečtí radní potvrdili výběr dodavatele veřejné zakázky Terminál VOD v Jablonci nad Nisou a schválila uzavření smlouvy o dílo se společností EUROVIA CZ a.s. Nabídková cena dosáhla 389,4 mil. Kč bez DPH, tedy 471,2 mil. Kč včetně DPH.

„Terminál veřejné osobní dopravy představuje jednu z nejvýznamnějších investic v novodobé historii města. Jeho realizace zásadně zlepší přestupní vazby mezi jednotlivými druhy dopravy a zároveň zkultivuje a využije celý zanedbaný městský blok kolem bývalé tržnice, “ říká jablonecký náměstek pro rozvoj a digitalizaci Jakub Chuchlík s tím, že samotná realizace by měla začít po dokončení zákonných lhůt a podpisu smlouvy.

Nabídky posuzovala hodnotící komise složená ze zástupců města, projektantů i specialistů na veřejné zakázky a stavební rozpočty. Komise prověřila splnění všech kvalifikačních a technických požadavků stanovených zadávací dokumentací a následně vyhodnotila ekonomickou výhodnost jednotlivých nabídek.

 

„Společnost EUROVIA CZ předložila nabídku, která splnila všechny požadavky zadavatele. Hodnotící komise ji označila za ekonomicky nejvýhodnější a doporučila uzavřít smlouvu o dílo právě s tímto uchazečem,“ uvádí Jiří Kučera, vedoucí oddělení právního a veřejných zakázek jabloneckého magistrátu.

Projekt Terminálu VOD je součástí Programového rámce IROP v ITI Liberec – Jablonec nad Nisou a město již získalo v rámci 74. výzvy Multimodální osobní doprava – SC 6.1 (ITI) ve výši 100 milionů korun.

„Nově vybudovaný terminál umožní cestujícím přestup mezi městskou, regionální, nadregionální a mezinárodní autobusovou dopravou, meziměstskou tramvajovou a vlakovou dopravou, a podpoří tak snadnější dostupnost práce, služeb a vzdělání pro obyvatele Jablonce nad Nisou i okolních obcí,“ dodává Chuchlík.

terminálu je dílem kanceláře DMNK architects a vzešel z otevřené architektonické soutěže, kterou město vyhlásilo v roce 2017. Kvůli rostoucím odhadovaným investičním nákladům v průběhu projektové přípravy rozhodlo v roce 2021 město o tzv. optimalizaci záměru, která znamenala významnou úpravu projektu. Architektonický výraz objektu, včetně charakteristického zastřešení zůstal zachovaný. Do návrhu řešení území se doplnilo otevření a zpřístupnění Lužické Nisy, náplavka i nový park. Dokumentaci pro provedení stavby zpracovala kancelář AED. Předpokládaná doba výstavby je 24 měsíců.

Logo - Spolufinancováno EU
Logo - Ministerstvo pro místní rozvoj (2026)

 

Sdílet