Kontakty Dokumenty Úřední deska

Přijďte na setkání s občany tvořit budoucí město

Setkání s občany 2024
Autor: archiv MMJN

Už loňská setkání vedení města s občany prošla velkou změnou. Nově se totiž skládala ze dvou částí: z první, tzv. dotazovací, a té druhé, tzv. tvůrčí. A tak pod názvem Plánuj Jablonec převládne letos právě ta druhá část. Rozšíří se počet lokalit, v nichž se zástupci města se svými obyvateli sejdou, a chybět nebudou ani koutky pro děti, aby nikdo z diskutujících nebyl vyloučený.



„Už loni jsme setkání pojali jako tvůrčí a tematická. Sbírali jsme podněty a návrhy občanů pro dva koncepční dokumenty: studie charakteru zástavby a koncepce mobility. Jejich výsledky letos hodláme lidem představit,“ říká garant setkání, náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská. 

Oba dokumenty pro město zpracovává ateliér UNIT architekti. „Loni občané pomáhali mapovat jedinečnost svých lokalit, důležité body, veřejná prostranství nebo problémová místa. Také se probírala témata jako parkování, pohyb po městě, bezpečnost a prostupnost do volné krajiny,“ uvádí Markéta Hugová z kanceláře architektury města. Podle jejích slov architekti letos představí návrhy řešení pro jednotlivé lokality a budou sbírat zpětnou vazbu, aby obě studie mohly být dokončené v létě 2025.

„Letos se budou na setkáních veřejně prezentovat návrhy a zaměří se na připomínkování téměř finálních výstupů. Občané se budou moci zeptat na detaily, sdílet připomínky a podílet se na konečné podobě studií,“ doplňuje Jan Štol z oddělení strategického plánování.

„Čím více občanů se do plánování zapojí, tím lépe dokážeme Jablonec přizpůsobit skutečným potřebám jeho obyvatel. Jejich názory a podněty jsou pro nás vždy důležité, pomáhají nám tvořit město, ve kterém se bude lépe žít všem,“ uzavírá Lenka Opočenská.

Cílem letošních setkání je dotáhnout dva kvalitní dokumenty, které budou reflektovat potřeby obyvatel a pomohou rozvíjet Jablonec nad Nisou k lepší budoucnosti.

(jn)

Další informace