Fotosoutěž Vyšperkuj Jablonec

Fotosoutěž Vyšperkuj Jablonec skončila 10. září. Došlo do ní 51 návrhů s inspirativními nápady z letních cest Jablonečanů po republice i v zahraničí na obohacení veřejného městského prostoru. Předcházela vyhlášení participativního rozpočtu a cílem bylo zapojit občany do jeho tvorby.

Vítězné tři návrhy vybírala komise ve složení Dita Procházková a Pavla Müllerová z kanceláře architektury města, podnikatelka Zuzana Slámová a ředitelka SUPŠ a VOŠ Martina Picko-Baumannová s předsedající náměstkyní pro životní prostředí a strategii Lenkou Opočenskou. 

„Fotosoutěž Vyšperkuj Jablonec nám připomněla, jak lze vidět krásu kolem nás a jak můžeme přispět k obohacení města. Gratulujeme vítězům a děkujeme účastníkům. Jsme zvědaví, jak se některé z námětů stanou součástí městského prostoru,“ okomentovala soutěž Lenka Opočenská.

První cenu - návštěvu České mincovny pro dvě osoby - si odnese autorka snímku Průchozí fontánky Dana Brouzdová, která přesvědčila porotu o nezbytnosti zakomponovat do města více vodních prvků. Druhé místo a dva lístky na koncert skupiny J.A.R. patří Sylvii Staňkové za dětské hřiště z Litomyšle s nezvyklými herními prvky, jež mají i didaktický účel. A o třetí místo se podělily dva příspěvky - dvě vstupenky do kina si odnese autor fotografie neobvyklých laviček pro náctileté v Poličce David Škorpík a Barbora Janoušková, která zaujala komisi snímkem pítka, u kterého se může občerstvit pán i jeho zvířecí kamarád. 

Komise udělila také dvě zvláštní ceny, a to večeře s náměstkyní Opočenskou. První připadla Petru Brouzdovi za Časovou osu v Chebu, kdy na dlouhém krytu dešťového kanálu jsou vypsána důležitá data z historie města. Druhým výhercem je Dana Brouzdová, ta zaslala snímek Náměstí republiky s malbami z rumunského města Fagaraš.