Rozdělovalo se třiatřicet cen pro nadané

16.05.2023 - Na začátku května předala náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová v restauraci Klub Ex celkem třiatřicet Cen pro nadané, z nichž pět bylo v kategorii mimořádný počin. Ceny pro nadané uděluje statutární město na základní nominací škol šestým rokem.

Třiatřicet nominovaných žáků a studentů jabloneckých základních a středních škol přišlo se svými rodiči do restaurace Klub Ex, aby převzalo z rukou náměstkyně Jany Hamplové skleněný kvádr a vstupenku do kina Radnice nabitou na částku 500, v případě mimořádného počinu 800 korun. 

„Cena pro nadané není soutěží, kdo víc a kdo dál, ale poděkováním. Každý z nás má jiné možnosti, jiné limity fyzické i psychické, a právě tím, že je překonáváme, vítězíme nad sebou samým. A o tom Cena pro nadané je,“ říká náměstkyně Hamplová a dodává: „Děkuji všem oceněným za píli, se kterou zdolávají a překonávají hranice svých limitů a laťku si posouvají stále výš. Děkuji i všem rodičům a pedagogům za podporu. A mám jedno přání a vzkaz všem oceněným: nepřestávejte!“

Celkem náměstkyně Hamplová předala ocenění za sport deseti nominovaným, dvanáct bylo držitelů ceny za studium a šest v kategorii umění. Pět pak obdrželo cenu za mimořádný počin. 

Příjemnou atmosféru a punc slavnostního okamžiku dodával události viloloncellista a písničkář Pavel Čadek. Ten nebyl v Jablonci poprvé, znát jej mohou například návštěvníci koncertů v rámci Jabloneckých tónů. Pavel Čadek se svým nástrojem vystoupil loni v Tyršových sadech. 

Cena pro nadané 2023