Město plní závazek finanční spoluúčasti

16.09.2022 - Jablonec nad Nisou se zavázal k finanční spoluúčasti na financování investičních projektů sportovních subjektů, které na ně získají dotaci. Zastupitelé tak odsouhlasili spoluúčast ve výši téměř 5 milionů korun, finance město poskytne z rozpočtové rezervy.

„Statutární město Jablonec nad Nisou se prostřednictvím smluv o vzájemné spolupráci zavázalo poskytnout spoluúčast sportovním subjektům, které obdrží dotaci na investiční projekt výstavby nebo rekonstrukce sportoviště ve výzvě Regiony 2021, již vyhlásila Národní sportovní agentura. Takových subjektů je pět a dva z nich se na město obrátily se žádosti o dodržení smlouvy,“ vysvětluje náměstek pro oblast humanitní David Mánek.

ČLTK Bižuterie Jablonec, z. s., získalo dotaci na projekt Modernizace zavlažování tenisových kurtů a modernizaci umělého osvětlení tenisových hal. Celkové náklady projektu jsou 2,5 mil. korun, výše státní dotace je 1,7 mil. korun, Jablonec by se dle úmluvy měl podílet částkou 380 tis. korun. Druhým žadatelem je Fotbalová akademie Jablonec, z. s., která byla úspěšná s projektem Rekonstrukce plochy na fotbalové hřiště UT 3G s přetlakovou halou. Projekt za celkem 30,5 mil. korun získal dotaci ze státního rozpočtu 21,3 mil. korun, město by se mělo podílet částkou 4,5 mil. korun.