Desítky květinových gratulací pro jablonecké seniorky

15.03.2022 - Minulý týden jablonecký náměstek primátora pro oblast sociální David Mánek navštěvoval městské domy s byty zvláštního určení, kluby seniorů i setkání seniorských organizací. Cíl byl jediný – popřát seniorkám k MDŽ.

Osobních gratulací byly desítky, proto měl David Mánek celý týden napilno: „MDŽ je výjimečný den, kdy by každý muž měl ukázat, jak si váží opory, kterou mu ženy kolem něho poskytují. I proto není tento svátek opomíjen a vzhledem k množství žen, které jsou kolem nás, jej slavíme společně celý týden. Postupně spolu s drobným dárkem a žlutým tulipánem navštěvuji dámy z našich domů s byty zvláštního určení v ulicích Palackého, Slunná, Boženy Němcové a Novoveská, kde společně posedíme u kávy a čaje a při té příležitosti všechny dámy obdarujeme. Ve větších klubech seniorů na Novoveské a Palackého byla dárkem navíc i krásná kulturní vystoupení, která letos zajistily dámy z Rychnovského tria.“

S květinovou gratulací k MDŽ zašel David Mánek i do restaurace Městská hala na oslavu přibližně sedmdesáti seniorek z jablonecké organizace svazu Senioři ČR (dříve Svaz důchodců ČR), jejíž předsedkyní je Ludmila Caránková: „Moc si všechny vážíme každé příležitosti, kdy můžeme společně strávit krásný čas. Pozornost náměstka Mánka byla velmi milá a stejně tak musím poděkovat personálu restaurace za to, jak o nás bylo postaráno při letošním setkání k MDŽ. Velký obdiv musím vyjádřit i pánům z Jizerského tria, kteří nám přišli zahrát naše oblíbené písničky. Když uvážíme, že je jim dohromady hodně přes 200 let, jejich výkon byl obdivuhodný, a i za to moc děkujeme.“

Nakonec David Mánek zavítal v pátek 11. března na setkání jabloneckého střediska Českého svazu žen, jejichž hostem byla i předsedkyně svazu Jana Chržová.

Setkávání zástupců města především se seniorkami při svátku Mezinárodního dne žen je v Jablonci neodmyslitelnou tradicí, která nebyla nijak narušena ani v současnosti, kdy město řeší aktuální humanitární situaci ukrajinských uprchlíků.