Jablonec přijal výzvu k účasti v projektu Ahoj, krásné Česko!

17.03.2021 - Statutární město Jablonec nad Nisou se po předchozích dobrých zkušenostech rozhodlo přijmout výzvu k účasti na projektu Ahoj, krásné Česko! společnosti Unilever. Cílem je zlepšovat život i prostředí kolem nás a vracet co největšímu počtu zašlých míst v českých městech jejich slávu.

„Chtěli jsme navázat na loňský rok, kdy jsme do soutěže přihlásili kapličku v Rýnovicích. Se zástupcem projektu Petrem Steklým jsme konzultovali místo, které bychom přihlásili letos, a vybrali jsme zastávku u bývalého Jablonexu. Prostor potřebuje úpravy, po nichž volá řada Jablonečanů i řidičů autobusů. Na jeho rekultivaci bychom chtěli usilovat o částku 80 až 100 tisíc korun. Zda se nám to podaří, o tom rozhodne hlasující veřejnost,“ vysvětluje motivaci k účasti v soutěži náměstek primátora pro oblast humanitní David Mánek.

V případě úspěchu v soutěži by město získalo prostředky na realizaci celkové renovace kamenné zastávky v ulici Palackého, která je frekventovaným výstupním i nástupním místem u přehrady. Úprava by se měla týkat opravy střešní krytiny zastávky a souladu jejích konstrukcí i laviček s okolím vodní nádrže. Ve stejném duchu by součástí renovace měl být také vznik zajímavé grafiky na stěnách zastávky.

Projekt Ahoj, krásné Česko! je nyní ve fázi, kdy pracovníci Unileveru posuzují vhodnost přibližně 20 projektů, jež přihlásila města z celé ČR. V průběhu května a června pak bude moci veřejnost hlasovat na stránkách www.ahojkrasnecesko.cz. V minulých letech se hlasování účastnilo až 12 tisíc lidí. Vítězná města a jejich renovační projekty budou známé nejpozději letos v srpnu. Ty pak mohou počítat s finanční podporou na realizaci přihlášených záměrů.