Nesněží, proto se odváží sníh z centra

20.01.2021 - V Jablonci začali odvážet sníh z centra města na deponii za městskou sportovní halou. Ve městě je vytipovaných sedm míst, z nichž se bude sníh dnes a zítra odvážet.

V Jablonci nad Nisou napadlo od začátku zimní sezóny už 102 cm sněhu. Ten se po úklidu ulic, chodníků a zastávek městské hromadné dopravy začal hromadit a překážet. „Protože přestalo sněžit, začali jsme odvážet sníh z Mírového náměstí, pak přejdeme na dvůr městské policie a budeme pokračovat dál. Nejdéle však do 22 hodiny, kdy začíná noční klid. Zbytek budeme odvážet zítra,“ říká Martin Černý, vedoucí oddělení správy komunikací jabloneckého magistrátu.

Sníh se pak bude odvážet z okolí městského divadla, Eurocentra, od přechodů pro chodce z ulic Generála Mrázka a Horního náměstí. Hromady sněhu brání v rozhledu při výjezdu ze Staré Osady na ulici Československé armády, na křižovatkách Revoluční x Pražská, Oblouková x Revoluční, Oblouková x Janáčkova, Palackého x U Kostela, Mládí x Palackého a Pionýrů x Vítězslava Nezvala.

Další informace