Zprávy z městské policie

04.01.2012 - Městská policie spolupracuje s Policií ČR i Zdravotnickou záchrannou službou Libereckého kraje...

Městská policie spolupracuje s Policií ČR

Druhý lednový den (2. 1. 2012 v 08.40 hod) si vyžádala hlídka Policie ČR ze Mšena spolupráci strážníků městské policie. Jednalo se o nález dělostřeleckého granátu a další munice ve vodě v jablonecké přehradě. Strážníci městské policie ve spolupráci s Policií ČR zajistili místo nálezu proti vstupu nepovolaných osob. Nevybuchlou munici odvezli pyrotechnici k analýze a odbornému zneškodnění.

Bezvládnou ženu ošetřila zdravotnická záchranná služba

V pondělí 2. ledna 2012 vyjela hlídka městské policie do ulice Opletalova, když na tísňovou linku 156 oznámila paní, že její babička poslala na mobil tísňový signál a v současné době neotevírá dveře bytu. Strážníci na místě zjistili, že dveře bytu jsou uzamčeny z vnitřní strany a klíče zůstaly v zámku. Se svolením oznamovatelky byla rozbita skleněná výplň vchodových dveří a byl tak umožněn vstup do bytu. Na zemi pak hlídka objevila bezvládnou ženu, ke které strážníci okamžitě přivolali záchrannou službu.

V roce 2011 eviduje městská policie 41 případů, kdy strážníci spolupracovali se Zdravotnickou záchrannou službou Libereckého kraje.

Miloslav Lejsek