Jak žít bez zbytečného rizika

24.11.2011 - Už třetí ročník projektu Stáří bez rizik dospěl v těchto dnech do svého konce.

Město Jablonec nad Nisou tento projekt připravuje v rámci prevence kriminality za finanční podpory grantu Ministerstva vnitra ČR a počítá s jeho pokračováním i v příštím roce.

„Cílovou skupinou jsou senioři starší 75 let a osaměle žijící. V rámci přednášky k bezpečnému chování mohou účastníci zdarma získat dveřní panoramatické kukátko a bezpečnostní řetízek včetně montáže,“ vysvětluje Miloslav Lejsek z oddělení prevence kriminality Městské policie v Jablonci nad Nisou a dodává, že ve svých přednáškách se zaměřují na pět základních témat:

K programu přednášky vždy patří také instruktážní film z dílny preventistů jablonecké městské policie. „Senioři si dále z účasti na přednášce odnášeli informativní brožuru, samolepící etiketu s tísňovými čísly, reflexní prvek a osobní alarm,“ říká Lejsek.

Během roku proběhly přednášky z projektu Staří bez rizik ve Vrkoslavicích, Kokoníně, Proseči nad Nisou a v centru města v ulici Sokolí. „Celkem se těchto akcí zúčastnilo 69 seniorů z našeho města. Formou dotazníku jsme zjišťovali spokojenost i názory na průběh projektu. Výsledek byl velice pozitivní a ohlasy samotných seniorů kladné,“ uzavírá Miloslav Lejsek.