Další napadený strážník, útočníka čeká soud

14.03.2011 - Večer ve čtvrtek 10. března se v ulici Mšenská odehrál další útok na městského strážníka, který z incidentu vyšel bez zranění. Opilý útočník skončil v policejní cele.

„Hlídka městské policie již hodinu před incidentem vykázala dotyčného podnapilého muže z domu, kde se domáhal vstupu do bytu své známé, která strážníky zavolala na svou ochranu,“ popisuje průběh události ředitel Městské policie Jablonec nad Nisou Jiří Rulc.

O hodinu později, kolem osmé večer, se však opilec vrátil a zkusil u bytu ženy své štěstí znovu. „Tentokrát již na hlídku reagoval podrážděně, začal s urážkami a nakonec došlo i na vyhrožování smrtí a vše vyvrcholilo fyzickým útokem na strážníka,“ konstatuje Rulc. První útok strážník zvládl za použití hmatů sebeobrany, o druhý atak se úročník jen pokusil - ztratil rovnováhu, upadl a skutálel se po schodišti do mezipatra, přičemž si způsobil tržnou ránu na hlavě.

Strážníci přivolali záchranou službu a hlídku Obvodního oddělení Policie ČR Mšeno. Protože muž byl stále agresivní, dostal pouta, skončil pro podezření z přečinu v policejní cele a nyní očekává soudní dohru. Výši trestu zřejmě ovlivní fakt, že se nejedná o jeho první prohřešek, obdobný záznam má již z minulosti.