P. Beitl k optimalizaci školství: „Chci porovnat důvody“

17.12.2010 - Starosta Petr Beitl se sešel s náměstkem hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy a sport Radkem Ciklem a s ředitelem Gymnázia U Balvanu Jiřím Kozlovským kvůli optimalizaci školství.

„Aktuální situace je taková, že do konce ledna by měly být podány námitky a připomínky k návrhu krajské koncepce školství. Tento materiál by pak mělo krajské zastupitelstvo schvalovat v březnu. Pokud tyto změny krajští zastupitelé schválí, pak začnou platit od září 2011,“ konstatoval včera při jednání jabloneckých zastupitelů starosta Petr Beitl.

Podle jeho slov pokračuje jednání třemi cestami: „První linie je legislativní, kdy ředitel gymnázia chystá námitky a připomínky a město s ním spolupracuje. Konečný termín, kdy je možné námitky podat, je konec ledna. Druhá je občanská - běží petice a třetí politická - klub ODS připravuje stanovisko k rozhodnutí kraje. Rád bych ještě mluvil s náměstkem Ciklem o poměru důvodů, které ho vedly k rozhodnutí zrušit právě jablonecké gymnázium. A rád bych porovnal váhu jednotlivých důvodů. Pravdou je, že pokud zachráníme gymnázium, je možné, že si ukrojíme z nabídky školství učňovského. Proto nechci mluvit jen o záchraně gymnázia, ale o optimalizaci školství v Jablonci,“ vysvětluje starosta Beitl.