Jablonec schválil převod pozemku na hospic kraji

Tisková zpráva 01.10.2010

Jablonečtí zastupitelé včera jednali o darování pozemku v Turnovské ulici z majetku města do majetku Libereckého kraje. Jednání se zúčastnil také radní Libereckého kraje Pavel Petráček, který vysvětloval záměr Libereckého kraje a časový harmonogram. Zastupitelé schválili převod pozemku jednohlasně.

„Zastupitelstvo Libereckého kraje v únoru 2010 schválilo paliativní péči v kraji a směr, kam by se měla dál ubírat. Současně s ním jsme schválili také záměr vystavět kamenný hospic,“ řekl včera na jednání Pavel Petráček, který dodal, že kraj se dohodl s obecně prospěšnou společností Hospicová péče sv. Zdislavy o provozování hospice. „Během roku 2011 počítáme s projektovou dokumentací, v roce 2012 by se mělo začít stavět,“ uzavřel radní.

„Město se rozhodlo pozemek darovat, protože právě tato forma převodu nám umožňuje jej zavázat podmínkou konkrétního záměru. Pokud by se měl změnit záměr, pak město může od darovací smlouvy odstoupit a pozemek bude převeden zpět do vlastnictví města,“ vysvětlil místostarosta Lukáš Pleticha.

S návrhem na darování pozemku vlastněného městem Libereckému kraji k výstavbě hospicu souhlasila také Soňa Paukrtová: „Bude jistě dobře, když hospic bude v Jablonci. Jen bych chtěla připomenout, že jsme poslední kraj, který hospic ještě nemá a že pojišťovny hradí péči pouze v okamžiku, kdy je umístěna do kamenného hospice.“

Podle Petráčka bylo vytipováno několik pozemků na výstavbu hospice, ale právě tento v Turnovské ulici byl jediný, který už v územním plánu byl k tomuto účelu určený a dá se na něm hned stavět.