Na den památek radnice ožije

Tisková zpráva 08. 09. 2004

Samotná radnice bude otevřena po celý Den památek v sobotu 11.září 2004 a svým návštěvníkům nabízí řadu zajímavostí.

Obřadní síňNávštěva radnice - 10 až 21 hodin

Lidé si budou moci prohlédnout kancelář starosty i sekretariátu, s průvodcem vystoupat na radniční věž nebo se na chvíli posadit v obřadní síni. Tam bude připravena výstava maket jabloneckých a jizerskohorských rozhleden nebo výstava kronik. O tom, jak se daří postupně rekonstruovat domy v městské památkové zóně, se lidé dozvědí z promítání obrázků v obřadní síni.

Slavnostní zahájení - 18 hodin

Fanfáry ohlásí zahájení slavnostního večera, které začne v 18 hodin ve vestibulu radnice. Současně starosta města předá poděkování majitelům domů, kteří postupně rekonstruují své domy v městské památkové zóně.

Vyhodnocení soutěže Proměny našeho města

Do ankety zveřejněné v Jabloneckém měsíčníku se zapojilo 278 lidí, kteří poslali své odpovědi. 191 správných řešitelů je pozváno k losování cen, jež se uskuteční v rámci slavnostního večera ve vestibulu radnice. První cenou je digitální fotoaparát, který věnovala firma FOTO LACCER. Při troše štěstí si ze sobotního večera budou moci výherci odnést knihu Dobové fotografie Jablonecka, vstupenky do kina, čtvrtletní předplatné Deníku Jablonecka, fotoalbum a řadu dalších cen.

Výstava k soutěži Historie, současnost a budoucnost jednoho místa v obraze

Do výtvarné soutěže poslalo svá díla 29 autorů. Za úkol měli ztvárnit jedno místo z historické pohlednice (kostel Sv. Anny, Mírové náměstí nebo hráz jablonecké přehrady). Věkové rozpětí autorů je od 5 do 78 let. Na většině prací autoři ztvárnili právě kostel Svaté Anny, zajímavostí je také netradiční pojetí jablonecké hráze na textilní nástěnné tapisérii. Všechna díla budou vystavena od 11. do 30. září ve vestibulu radnice a všichni autoři budou v Den památek oceněni.

Další informace:

Den památek