Jablonec obhájil vítězství v krajském kole soutěže Zlatý erb

Tisková zpráva 12. 03. 2009

Z vyhlášení krajského kola Zlatého erbu 2009 v LiberciDnes dopoledne proběhlo v sídle Krajského úřadu v Liberci vyhlašování krajského kola soutěže Zlatý erb. Jablonec nad Nisou obhájil své loňské vítězství v kategorii nejlepší webové stránky města. Zvítězil tak již potřetí za sebou. Druhou příčku obsadil Turnov a třetí Hejnice. V kategorii nejlepší elektronická služba zvítězily Semily, Jablonec nad Nisou obsadil místo druhé a třetí byla Česká Lípa. V obcích bodovalo Rádlo, druhé byly Radimovice a třetí Bílý potok. Cenu veřejnosti získala obec Radimovice. Jablonec nad Nisou za své vítězství postupuje do celostátního kola, jehož vyhlášení proběhne 6. dubna na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS) v Hradci Králové.

Zlatý erb

Letos již 11. ročník soutěže pořádá sdružení Zlatý erb. Soutěží se v kategoriích nejlepší webové stránky města, nejlepší webové stránky obce a nejlepší elektronická služba. Cílem soutěže je podpořit modernizaci místních samospráv prostřednictvím rozvoje informačních služeb poskytovaných s využitím internetu a ostatních elektronických médií.

Soutěž je organizována v krajských a v navazujícím celostátním kole. Porotci se specializují na hodnocení vybraných kritérií podle své odbornosti. V krajských kolech se hodnotila kritéria: povinné informace, úřední deska, doporučené informace, ovládání webu, navigace, přehlednost stránky, výtvarné zpracování a bezbariérová přístupnost. Vítězové krajských kol postupují do kola celostátního.

Další informace: http://zlatyerb.obce.cz