Další investice do škol

Tisková zpráva 26. 09. 2008

Rekonstrukcí prošly dívčí toalety v objektu I. stupně Základní školy v ulici Sokolí, která je součástí základní školy v ulici 5. května. Práce si vyžádaly investici 2 520 tisíc korun z městského rozpočtu.

Z veřejného výběrového řízení vzešla stavební firma Dynast, s.r.o. s níž mají pracovníci oddělení hospodářské správy dobré zkušenosti už z minulých let, stejně jako s technickým dozorem firmy Storing s.r.o. Praktické zkušenosti obou firem ušetřily nemalé finanční prostředky na některých bouracích pracích a stavebních úpravách.

Společně s dětskými toaletami včetně předsíňky byly zrekonstruovány i toalety pro pedagogy ve třech podlažích. Původní sociální zařízení byla zcela demontována a vybourána včetně příček. Vznikly zde nové rozvody vody, kanalizace, elektroinstalace, topení i vzduchotechniky, sociální zařízení se chlubí novými obklady, vyměněny byly dveře včetně zárubní, okna za plastová a osazeny nové deskové radiátory s termohlavicemi. Úpravou prošla i suterénní chodba navazující na nový spojovací krček.

V příštím roce je plánována rekonstrukce chlapeckých záchodů, včetně WC pro imobilní děti, návštěvy a učitele. Celkové náklady by měly činit cca 3,9 mil. Kč.