Na stupních vítězů už po šesté

Tisková zpráva 16. 05. 2008

Jablonecké informační centrum získalo v již 12. ročníku národní přehlídky Tourpropag cenu v kategorii kalendář. Slavnostní předání cen se uskuteční dne 20. května 2008 v koncertní síni Trojice od 18 hodin v jihočeského Písku.

TOURPROPAG je národní soutěžní přehlídka propagačních materiálů měst, krajů a turistických regionů, která nabízí srovnání úrovně propagačních materiálů, motivaci a inspiraci při tvorbě materiálů nových. Ty jsou v rámci soutěže posuzovány v sedmi kategoriích:

A právě v kategorii kalendář byl oceněn ten jablonecký - Doteky času 2008, kalendář Jablonce a okolí s fotografiemi Miloslava Kalíka a dobovými pohlednicemi. „Soutěže se účastníme od roku 2000,“ říká pracovnice centra Helena Mikšíčková. Letošní cena není první v osmileté historii jablonecké účasti: v roce 2001 to bylo stříbro v kategorii „leták, skládačka“ za leták „Jizerské hory“ a stejné ocenění v kategorii „reprezentativní publikace“ za knihu „Město Jablonec nad Nisou a okolí“. V roce 2003 v kategorii „reprezentativní publikace“ to bylo 2. místo za knihu „Jablonec nad Nisou - dobové fotografie“, v roce 2005 třetí v kategorii „reprezentativní publikace“ za knihu „Kapitoly ze stavebního vývoje“ a v roce 2006 v kategorii „mapy“ dokonce příčku nejvyšší za „Mapu Jizerských hor pro vozíčkáře“. Ocenění letošní je v pořadí už šesté!