Latinská Amerika objevuje Česko

Tisková zpráva 27. 02. 2007

Česká republika se pro turisty z Jižní Ameriky stává módní destinací, a tak žádají stále více informací u svých cestovních kanceláří. Proto se v únoru Česko poprvé stalo hostitelem kongresu OMVESY - asociace sdružující elitní touroperátory z celé Latinské Ameriky, kde je přítomno více jak šest stovek účastníků.

Zástupci cestovních kanceláří se zde postupně seznamovali s nejatraktivnějšími místy republiky, a Jablonec nad Nisou rozhodně nechtěl zůstat stranou. Proto se zde prezentoval na stánku Libereckého kraje spolu se Středočeským, Olomouckým a Zlínským krajem.

Přítomné regiony měly možnost představit v krátké reportáži své atraktivity. Odborníci si během několika málo minut rozebrali veškerý propagační materiál Jablonce, brožury o Jizerských horách a jejich rozhlednách, nebývalý zájem byl o katalogy sklářských a bižuterních firem. Jejich pozornosti neunikl ani projekt Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, blížící se TRIENÁLE 2008.

Jihoameričané také v rámci prezentace ochutnali oceněných potravinářské výrobky Libereckého kraje - 30% Eidam z Příšovic, 41% Slivovici z Českého ráje, Kitlův Šláftruňk a kozí sýr z Pěnčína.