Městští strážníci chytili zloděje při činu

Tisková zpráva 26. 02. 2007

Dnes v časných ranních hodinách hlídka městské policie zadržela v prostorách základní školy muže, který zde neměl evidentně co dělat.

Městské strážníky při jejich pravidelné noční obchůzce zaujal hluk, který se ozýval ze třetího patra budovy Základní školy v Mozartově ulici. Při bližší obhlídce našli násilně otevřené dveře do učebny informatiky . Okamžitě se spojili s operačním důstojníkem, který do školy vyslal ještě druhou hlídku městské policie a vyrozuměl i Policii České republiky.

Než posily dorazily, byly si strážníci ve škole skoro jistí, že původce podezřelých zvuků je stále v budově. Jejich podezření se potvrdilo v okamžiku, kdy jej dopadli ještě s páčidlem v ruce. Vyzvali ho, aby se vzdal a nástroj odložil na zem. Ten se však před nimi hodlal dát i s páčidlem na útěk, zastavilo ho až varování, že bude použita služební zbraň.

Když dorazila druhá hlídka z městské společně se stání policií, byl muž v poutech. Podařilo se tak úspěšně zabránit jednomu z dalších nájezdů nenechavců na školní vybavení.