Nový způsob výuky na dopravním hřišti

Tisková zpráva 15. 02. 2008

Od 7. ledna je na dětském dopravním hřišti nově instalováno interaktivní zařízení v podobě projekční obrazovky o úhlopříčce 200 cm s dotykovým povrchem propojené s počítačem. Poprvé byla tabule v činnosti 17. ledna a k dnešnímu dni už pomohla při výuce 425 dětem ze 3. - 4. ročníků jabloneckých základních škol.

Zařízení se dá využívat ke speciálním výukovým programům, ale i k promítání DVD filmů s dopravní tematikou. Souprava je taktéž doplněna bezdrátovým hlasovacím zařízením, které okamžitě umí vyhodnotit testy, a to celkem až dvaatřicet studentů najednou.

„Díky širšímu využití interaktivní tabule plánujeme připravení programu i pro mateřské školy, kde se budou moci zapojit i nejmenší děti, což nám umožňuje pohyb obrázků, které se ovládají dotekem přímo na tabuli,“ říká ředitel MP Pavel Onodi.

Na interaktivní zařízení získala městská policie grant ve výši 46 100 Kč z Krajského úřadu LK, zbylou část do 173 144 korun hradila MP z vlastního rozpočtu.

Dopravní hřiště je otevřeno pro školy i veřejnost každý všední den od 7 do 15.30 hodin, a to i v době školních prázdnin. Bližší informace k dopravnímu hřišti jsou na webových stránkách MP Jablonec.N. (http://www.mpjablonec.cz)