Jablonec je připraven situaci ve veřejné dopravě řešit

, autor: Petr Vitvar

27.07.2018 - Společnost BusLine vypověděla smlouvu s Dopravním podnikem měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ), pro který svými autobusy zajišťuje provoz městské hromadné dopravy. Šestiměsíční výpovědní lhůta už běží. Primátor Jablonce Petr Beitl okamžitě svolal pracovní tým k řešení mimořádné situace v oblasti veřejné dopravy. „Občanům garantujeme, že doprava v Jablonci zůstane zachována,“ ujistil Beitl.

„Situací jsme znepokojeni a v řádu hodin jsme připraveni k jednání s vedením dopravního podniku (DPMLJ). Ptát se budeme, zda je za současného stavu DPMLJ schopen zajistit v Jablonci a okolí veřejnou autobusovou dopravu ve stávajícím objemu tak, jak máme ve smlouvě,“ říká primátor Beitl.

Jablonecký tým je mimořádnou situaci připraven řešit. „Garantujeme občanům, že veřejná doprava ve městě zůstane zachována,“ ujišťuje Jablonečany primátor a dodává, že Jablonec má samozřejmě zájem na narovnání stávající situace.

Jablonec nad Nisou není prvním městem, které musí řešit potíže s veřejnou dopravou. „Například statutární město Přerov stálo před dvěma lety před podobným problémem. Situace je řešitelná,“ má primátor jasno.

Veřejnou autobusovou dopravu v Jablonci nad Nisou a na Jablonecku zastřešuje Dopravní sdružení obcí Jablonecka (DSOJ), které si dopravní služby objednává u DPMLJ, subdodavatelem dopravního podniku je společnost BusLine, která v Jablonci provozuje 32 autobusů.

Další informace

Vytvořeno 27.7.2018 9:21:03 | přečteno 1034x | Markéta Hozová, dipl. ek.
Štítky: doprava a komunikace , mhd