Otázky a odpovědi

Aplikace Otázky a odpovědi umožňuje vložit dotaz pro pracovníky magistrátu. Zároveň slouží jako jakási znalostní databáze, ve které můžete již zodpovězené dotazy vyhledávat. Pro lepší přehlednost jsou jednotlivé příspěvky tříděny do několika kategorií.

Vložený dotaz se v databázi zobrazí až po vložení odpovědi. Zároveň bude odpověď zaslána na e-mail, který jste uvedli ve formuláři.

Další informace můžete také nalézt v odpovědích na dotazy podle zákona 106/1999 Sb.

Vyhledávání v otázkách a odpovědíchVyhledat:      Kategorie:
očkování proti vzteklině
Veronika Bláhová  |  20.5.2021 14:57:39
Dobrý den,

kdy a jakým způsobem bude letos probíhat očkování psů proti vzteklině?

Děkuji za odpověď V.Bláhová
Odpověděl: Jana Fričová, tisková mluvčí | 20.5.2021 15:11:52
Dobrý den, paní Bláhová, jen o chviličku jste předběhla vydání tiskové zprávy. Povinné očkování psů proti vzteklině proběhne ve dnech 1.-3. června v ordinaci MVDr. Baudyše v Ještědské ulici, a to vždy v čase 10-12 a 14-16 hodin. Podrobnosti k očkování najdete v červnovém vydání Jabloneckého měsíčníku, který vyjde 25. května.
Jana Fričová, fricova@mestojablonec.cz
Prodej textilu na tržnici
Eva Malá  |  12.11.2020 9:00:11
Přes zákaz prodeje textilu pán na tržnici prodává textil, jak je to možné?
Odpověděl: Jana Fričová, tisková mluvčí | 18.11.2020 8:33:08
Dobrý den,

Dobrý den, nevím, který den máte na mysli. V prodejní dny klasických zeleninových trhů tam nikdo s textilem být nemůže (kromě doplňkového prodeje šitých roušek k hlavnímu prodeji potravin, který je jako zdravotnický materiál povolen), protože správce prodej kontroluje. Čtvrtky se na tržišti prodával obvykle textil formou pronájmu plochy jinou firmou, tato firma od doby, kdy se smí na tržištích prodávat pouze potraviny, trhy neprovozuje.
Rada města
Jiří Jerie  |  7.7.2020 15:28:27
Mohu se účastnit zasedání rady města jak a za jakých podmínek
Jiří Jerie
Dobrý den, odkáži Vás na zákon 128/2000 Sb. § 101 odst. 1 - Rada obce se schází ke svým schůzím podle potřeby, její schůze jsou neveřejné. Rada obce může k jednotlivým bodům svého jednání přizvat dalšího člena zastupitelstva obce a jiné osoby.
trhy
Petr  |  20.4.2020 13:11:53
Dobrý den
Chci se zeptat jestli se otevře tržnice u autobusového nádraží.
Díky za odpověď.
Dobrý den, měla by být otevřena tento pátek.
Sauna Sport
Irena Vlková  |  1.10.2019 19:48:20
Dobrý den, ráda bych poprosila o upřesnění data znovuotevření sauny Sport. Máme stále platné permanentky a chtěly bychom je využít. Mnohokrát děkuji.
Odpověděl: Jana Fričová, tisková mluvčí | 7.10.2019 10:36:23
Dobrý den, společnost Sport Jablonec nad Nisou, s.r.o., ve výběrovém řízení vybrala nového nájemce sauny, který by ji měl otevřít někdy kolem 18. října. Po uzavření podnájemní smlouvy přestanou v této provozovně platit permanentky vydané společností SPORT. Majitelům vydaných permanentek nabídne společnost SPORT dvě možnosti:
a) využití permanentek v jiných saunách (sauna v plaveckém bazénu, sauna v atletické hale) za zvýhodněných podmínek.
b) částečnou náhradu vzniklé újmy (částečné vrácení peněz).
Sauna
Miloš Pech  |  6.9.2019 9:43:56
Dobrý den.
Mám dotaz proč nefunguje ani jedna sauna.U bižutérie měla být zavřena 2měsíce a je zavřena pořád.Nikdo ani nedal cedulku,že není otevřená.Je tam provozní doba,ale že nefunguje tam není.Pech
Odpověděl: Mgr. Adéla Říhová | 10.9.2019 15:48:17
Dobrý den, sauna v plaveckém bazénu bude mimo provoz kvůli havárii do čtvrtka 12.9.2019. Co se týče sauny u přehrady, předpokládaný termín otevření je říjen 2019. Informace o uzavření bude na dveře doplněna. Děkujeme za upozornění.

Pro zájemce je k dispozici sauna v atletické hale na Střelnici. Více informací najdete na www.sportjablonec.cz

A. Říhová, oddělení pro komunikaci s veřejností
Hrbitov
Milena  |  20.3.2019 9:49:35
Dobrý den. Právě jsem četla, že město nepodpoří výstavbu krematoria. V této souvislosti mě napadá otázka - v Jbc vznikla nová pohřební služba. Klientovi, který ji využije, je p. Kopalem odmítnuto vyvesit parte ve skříňce na městském hřbitově. Má na to p. Kopal právo? Děkuji za odpověď. Btw. známý zarizoval pohřeb v Liberci, smutecni obřad ale uskutečnil v Jbc a vyvesit parte mu bylo odminuto též.
Odpověděl: Mgr. Adéla Říhová | 21.3.2019 15:35:28
Dobrý den,
dle informací od pana Kopala jsou parte jiných firem ve skříňce na hřbitově standardně vyvěšována.
Smlouva města se správcem hřbitova povinnost vyvěšovat parte jiných firem neřeší, záleží tedy na vzájemné dohodě.

Děkujeme za pochopení.

A. Říhová, oddělení pro komunikaci s veřejností
herny
Květa  |  22.11.2018 13:37:19
Na stránkách magistrátu jsem se ve vyhlášce o provozování hazardních her dočetla o tom, že herny mají touto vyhláškou povolenou provozní dobu od 12 hod. do 6 hod. Zákon č. 186/2016 Sb., v § 67 však říká, že herna nesmí být v provozu od 3 hod. do 10 hod. Pokud se nemýlím, tak vyhláška města odporuje zákonu a tudíž je neplatná?
Odpověděl: Markéta Hozová, dipl. ek. | 5.12.2018 11:41:12
Dobrý den.
obecně závazná vyhláška (OZV) č. 3/2015, o regulaci hazardních her, ve znění pozdějších přepisů, v duchu položeného dotazu zákon č. 186/2016 Sb., o hazardních hrách (dále jen „ zákon“), nikterak neporušuje.
Zákon opravdu omezuje v § 67 odst. 3 provozní dobu (herna nesmí být v provozu v době od 3:00 do 10:00 hodin), avšak pouze u herního prostoru typu herna.
OZV č. 3/2015 umožňuje na území města Jablonec nad Nisou pouze provoz herních prostorů typu kasino (§ 68 a násl. zákona).
U herního prostoru typu kasino není provozní doba zákonem nijak omezena.

Markéta Hozová, kancelář primátora, e-mail: hozova@mestojablonec.cz
stánky u přehrady
jiřina benešová  |  3.8.2018 11:27:21
zajímalo by mně zdaly majhí stánky s občeřtvením eet pokladny .Nejen jsem byla ošizena žádná učtenka děkuji
Odpověděl: Markéta Hozová, dipl. ek. | 3.8.2018 13:09:03
Dobrý den,
toto není záležitost magistrátu města. Pokud máte podezření, doporučuji Vám obrátit se na příslušný finanční úřad.

Markéta Hozová, kancelář primátora, e-mail:hozova@mestojablonec.cz
daň ze psa
galina němečková  |  11.1.2018 17:31:49
Dobrý den!Dočetla jsem se,že súčinností od 1.1.2O18 se mění zákon o obcích a pokud budu chtít úlevu při placení daně,musím si o ní požádat.Je tato informace aktuální?Děkuji za odpověď!
Odpověděl: Markéta Hozová, dipl. ek. | 18.1.2018 13:28:53
Dobrý den,
podle městské vyhlášky žádat o úlevu znovu nemusíte. Pokud už jste o ni jednou požádala a stav se nezměnil.
Ve vyhlášce stojí: "Poplatník uplatňující osvobození a úlevy z poplatku ze psů při přihlášení psa doloží nárok na úlevu na oddělení rozpočtu a poplatků.
Dojde-li ke změně údajů uvedených v ohlášení, je držitel psa tuto změnu oznámit do 15 dnů ode dne kdy nastala."

Markéta Hozová, kancelář primátora, e-mail: hozova@mestojablonec.cz
1 2 3 4 5 6 | další >