Otázky a odpovědi

Aplikace Otázky a odpovědi umožňuje vložit dotaz pro pracovníky magistrátu. Zároveň slouží jako jakási znalostní databáze, ve které můžete již zodpovězené dotazy vyhledávat. Pro lepší přehlednost jsou jednotlivé příspěvky tříděny do několika kategorií.

Vložený dotaz se v databázi zobrazí až po vložení odpovědi. Zároveň bude odpověď zaslána na e-mail, který jste uvedli ve formuláři.

Další informace můžete také nalézt v odpovědích na dotazy podle zákona 106/1999 Sb.

Vyhledávání v otázkách a odpovědíchVyhledat:      Kategorie:
Skatepark
Nováková  |  26.10.2022 9:22:25
Dobrý den, jak to vypadá s výstavbou skateparku? Myslím, že to trvá hodně dlouho, nejdříve se hledalo vhodné místo, pak se rozhodlo, že skatepark bude vybudován tam, kde byl, mládež se nemá kde "vybít", kde je problém? Bude na jaře v roce 2023?
Děkuji.
Odpověděl: Jana Fričová, tisková mluvčí | 27.10.2022 7:51:31
Dobrý den, obnova skateparku je zatím v plánu příští rok. Realizace však závisí na finančních možnostech. Prioritou bude nejdříve pokrývat energetické potřeby města, teprve potom investice.

příjemný den, Jana Fričová
IP: xxx
Záchranná služba
Nováková  |  30.6.2022 10:56:38
Dobrý den, kdesi proběhla zpráva, že město darovalo pozemek na výstavbu nové stanice záchranné služby. Ta nyní sídlí v nemocnici v Jbc. Můžete, prosím, sdělit, kde by mělo nové sídlo IZS stát? A kdy? Děkuji.
Odpověděl: Jana Fričová, tisková mluvčí | 1.7.2022 8:35:25
Dobrý den, pozemek je u okružní křižovatky u Lidlu, ohraničují ho ulice Harrachovská a Průmyslová - jde o tu špičku hned u OK. Tento pozemek se jeví jako nejvhodnější pro výstavbu budovy za tímto účelem, a to i z hlediska územního plánu. Je dobře dostupný, napojený na komunikace a v dostupném rozsahu potřebných inženýrských sítí. Navíc je i blízko nemocnice. Kdy Liberecký kraj stavbu zahájí, to nevím.

Příjemný den
Přehrada
Nováková Eva  |  11.4.2022 9:20:06
Citace: Dobrý den, před časem jste tu psali, že na podzim se začnou bourat nevhodné stavby okolo přehrady, včetně některých WC, s tím, že v březnu - dubnu 2022 bude hotovo a začnou se stavět nové stánky, tzv. vláčky. V jaké je to fázi? Děkuji.
Odpověděl: Jana Fričová, tisková mluvčí | 15.11.2021 16:56:03
Dobrý den, na základě rozhodnutí zastupitelstva město stáhlo výpověď vlastníkům stánků kolem přehrady, důvodem byly nejasnosti okolo enormního nárůstu cen stavebních materiálů a i jejich nedostatku. Průzkum mezi stavebními firmami ukázal, že vyčkávají a nechtějí riskovat uzavření nevýhodných smluv, když neznají ceny materiálů v době možné realizace. Proto hrozilo, že do výběrového řízení na zhotovitele staveb se nikdo nepřihlásí či bude podaná nabídka pro město nevýhodná, a tak bude z jednoho či druhého důvodu výběrové řízení zrušené. Tím by se nenaplnily předpoklady zahájení již v zimě 2021-2022 a zázemí přehrady pro návštěvníky by nebylo žádné.
V současné době ještě probíhá projektová příprava a projednávání s orgány pro získání povolení staveb. Město předpokládá zahájení prací na inženýrských sítí v březnu/dubnu 2022.

Jana Fričová, mluvčí, odd. komunikace s veřejností

Dobrý den, jakpak to vypadá? Půlka dubna - letos asi moduly, celoroční WC, převlékárny, skříňky na věci atd. asi nebudou, co? Děkuji za odpověď.
Odpověděl: Jana Fričová, tisková mluvčí | 29.6.2022 10:56:42
Se stavbou prvních objektů by se mělo začít na podzim po letní sezóně.
objektem U Prutu
Z  |  3.6.2022 5:31:50
Snad objektem U Prutu neznicite dalsi trávu, strom??

Jeste mne nepresel vztek po znicení břehu pod Milovanými Slunkami. Budou volby!
Odpověděl: Jana Fričová, tisková mluvčí | 29.6.2022 10:52:39
Vážený anonyme, nevím, jakým způsobem město zničilo břeh pod Slunečními lázněmi. Naopak, v roce 2014 město bylo nucené břeh zpevnit pomocí protierozních geomatrací a geobuněk, protože se břeh vlivem přirozené eroze bortil, a opravit cestu včetně jejího odvodnění. Pro snadnější a bezpečnější přístup do vody zde město pak vybudovalo také přístupové schodiště. Pokud vám jde o vykácení náletu, tak ten nahradily nové dřeviny.
Výstavbou zázemí v místě U prutu se zvýší kvalita pobytových míst u vodní nádrže, každý stánek nebude vypadat jinak, ale vše bude mít jednotnou podobu, nehledě na to, že zde vzniknou kromě občerstvení i s krytým místem k posezení, také převlékárny a nové toalety s celoročním provozem.
přeji příjemné a klidné léto u přehrady
Občerstvení a WC u přehrady 2
Miroslav Bartoš  |  20.4.2022 9:33:24
Dne 24.3.2022 jsem vložil dotaz e-mailem potvrzený :
Do aplikace otázky a odpovědi na serveru www.mestojablonec.cz jste přidali otázku "Občerstvení a WC přehrada"

Dobrý den, na základě v minulosti zveřejněné informace
"Dobrý den, na základě rozhodnutí zastupitelstva město stáhlo výpověď vlastníkům stánků kolem přehrady, důvodem byly nejasnosti okolo enormního nárůstu cen stavebních materiálů a i jejich nedostatku. Průzkum mezi stavebními firmami ukázal, že vyčkávají a nechtějí riskovat uzavření nevýhodných smluv, když neznají ceny materiálů v době možné realizace. Proto hrozilo, že do výběrového řízení na zhotovitele staveb se nikdo nepřihlásí či bude podaná nabídka pro město nevýhodná, a tak bude z jednoho či druhého důvodu výběrové řízení zrušené. Tím by se nenaplnily předpoklady zahájení již v zimě 2021-2022 a zázemí přehrady pro návštěvníky by nebylo žádné.
V současné době ještě probíhá projektová příprava a projednávání s orgány pro získání povolení staveb. Město předpokládá zahájení prací na inženýrských sítí v březnu/dubnu 2022.
Jana Fričová, mluvčí, odd. komunikace s veřejností"
bych se chtěl zeptat jaký je aktuální stav a jak bude zajištěno (mj. vzhledem k jarnímu počasí a tomu že již pomalu končí březen) občerstvení a WC např. "U prutu".

Doposud bez odpovědi.
Odpověděl: Jana Fričová, tisková mluvčí | 20.4.2022 13:13:36
Dobrý den,
z rozhodnutí vedení město činíme všechny možné kroky k zahájení realizace dílčí části celkové akce Zázemí jablonecké přehrady, a to objektem U Prutu. V současné chvíli dobíhá lhůta pro vydání stavebního povolení a dokončuje se dokumentace pro provedení stavby tohoto objektu.
Snažíme se získat také stavební povolení a dokumentaci pro provedení stavby i na další objekt, a to tzv. WC sever, což je objekt, který nahradí zrušené nevyhovující a zastaralé WC U Základny. Oba objekty by město chtělo začít budovat po skončení letní sezony, odhadem v říjnu 2022.
Projektově se dokončují i dva další objekty zázemí, a to objekt zázemí jih (u městského bazénu) a objekt zázemí sever (u Povodí Labe), u nichž se dlouhodobě projednávají u projektové dokumentace pro stavební povolení majetkoprávní vztahy k dotčeným pozemkům.

Ing. Luboš Kousal, odd. přípravy a realizace investic
Hřiště na Šumavě zvané gumák
Barbora Kolmanová  |  7.4.2022 16:44:06
Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda je v plánu nějaká oprava hřiště na Šumavě u benzínky zvané gumák. Byli jsme tam s rodinou v týdnu a stav přístřešku je v havarijním stavu, kdy střecha se propadá dovnitř. Je tedy otázkou času, kdy to na někoho spadne. Prosím byla by možnost aspoň tu střechu sundat, ať to není pro veřejnost nebezpečné? Děkuji předem za odpověď Kolmanová
Odpověděl: Jana Fričová, tisková mluvčí | 19.4.2022 9:57:58
Dobrý den, celková oprava hřiště je připravovaná v rámci projektu regenerace sídliště Šumava, která bude rozdělená do několika etap. Letos je plánovaná oprava právě tohoto sportoviště. V současné době je do přístřešku s propadající se střechou zakázaný přístup, na který upozorňují informační tabulky.
Ono, když se zde uvedl výtah z map k tématu zahájení stavby v ulici Stará Osada, by zajímalo, jestli to prznění zbytku pozemku k zastavění příjezdovou komunikací myslí Atrea vážně?
Marek Medřický  |  28.2.2022 12:00:06
Dobrý den,
velice nepotěší to, jakým způsobem společnost Atrea si privatizuje jakousi příjezdovou komunikací, která není příjezdovou komunikací ale jezdí po louce by zajímalo, zda si uvědomují, že tímto przní možnou výstavbu pro možné zájemce postavit tam KONEČNĚ něco jiného než montovnu?
Proč město nehájí zájmy potenciálních investorů a nechá Atreu nevybíravým způsobem privatizovat celou lokalitu výrazně neuváženým způsobem?

Kdy se zbavíme nálepky město montoven ? to si vážně myslíte, že lidi chodí do školy aby skončili ve skladech nebo v montovnách?
Odpověděl: Jana Fričová, tisková mluvčí | 4.3.2022 8:11:37
Vážený pane Medřický,
nevíme o žádných potenciálních investorech, jejichž zájmy by mělo město hájit. Firma ATREA měla zájem o koupi pozemků v průmyslové zóně, které jsou označené v platném územním plánu jako plochy VS4.7 - Plochy výroby a skladování. Stavbu areálu povolil obecný stavební úřad, úpravu stávající komunikace Stará osada včetně rozšíření křižovatky s ul. ČSA řádně povolil speciální stavební úřad v roce 2019. Dle vašich slov "jakousi příjezdovou cestu" si ATREA neprivatizuje, je na jejich pozemcích uvedených ve stavebním povolení pro skladovou halu.
Nemyslím si, ani jsem nikdy neslyšela, že by Jablonec nad Nisou měl nálepku město montoven. Jsem si však jistá, že firma ATREA dává práci mnoha Jablonečanům. A je na každém absolventovi školy, kde najde své pozdější uplatnění a jakým směrem chce budovat svou kariéru.
Přeji vám příjemný den
Jaký smysl má nechávat stát komín výtopny v Pasekách, když je jasné, že udržení tohoto komínu v nehavarijním stavu bude stát město nemalé prostředky?
Marek Medřický  |  2.3.2022 14:12:46
Dobrý den,
je srdceryvné, jak se město zastává existence komínu výtopny v Pasekách kvůli vysílačům, které jsou na komínu instalované ale dotaz je, kdo ten komín bude platit?
Když se jednalo o komínu s Makakem, zda si na něm zřídí " horolezeckou stěnu" vypočítali údržbu na velké finanční náklady. Co je tedy jiného na komínu v Pasekách a Brandlu z hlediska údržby v čase?
chápu, že tam jsou umístěny technologie navíc soukromých firem nechat zůstat stát ten komín moc smyslu nedává a po zástavbě se ten komín rozhodně už neodstřelí...tedy budem mít ten pomník mazutového teplárenství pořád na očích nebo se s tím něco skutečně uděje?
obecně však není důvod ani odůvodnění, proč má stát komín který má 72m, když jej není v této výšce třeba..
Odpověděl: Jana Fričová, tisková mluvčí | 3.3.2022 15:19:45
Vážený pane Medřický,
komín bývalé výtopny v Pasekách využívají na základě smluv poskytovatelé internetu a mobilní operátoři. Komín je v majetku společnosti Jablonecká energetická, a.s., a město jeho údržbu neplatí.
kanalizace proseč
Michal Jirka  |  3.2.2022 10:49:41
Pěkný den, zajímám se o výstavbu kanalizace v lokalitě Proseč nad Nisou, kanalizace zde není, a pouze se staví lokální stokové sítě. Bude vůbec někdy realizována výstavba kanalizace jako celku, nebo se bude pokračovat po kouskách se svodem např. do nějakých retenčních nebo přečerpávacích stanic. Celkově tato lokalita je tak nějak stranou a spíše na vedlejší koleji než zbytek Jablonce.
Odpověděl: Jana Fričová, tisková mluvčí | 15.2.2022 15:17:36
Dobrý den, lokalita Proseče nad Nisou je velmi rozsáhlá. Je navržen a zpracován celkový generel rozvoje kanalizační sítě v této lokalitě, který je vzhledem k finanční i realizační náročnosti budován po menších celcích.

Ing. Martin Jančík, vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje
Kdy začne další etapa rekonstrukce kanalizace ve městě a kde?
Jakub  |  29.1.2022 6:10:23
Dobrý den,
kdy a kde začne letošní další z etap rekonstrukce kanalizace a dalších sítí a v jakém rozsahu a kdy se dostane na budování nového terminálu, tedy z podzemí se dostane do nadzemí
Odpověděl: Jana Fričová, tisková mluvčí | 15.2.2022 15:16:18
Dobrý den, odpověď rozdělím na dvě části:
Kanalizace:
- zahájení akce v ulici Průmyslová je plánované se začátkem stavební sezony podle okolností cca od dubna letošního roku;
- ve stejném období budou zahájeny práce na retenční nádrži na Anenském náměstí;
- ještě v letošním roce začne práce na rekonstrukci sítí v ulici Kamenná, která je naplánovaná na dva roky.
Terminál:
- v případě terminálu jsme stále ve stavu přípravy projektové dokumentace bez bližších informací k zahájení výstavby

Ing. Martin Jančík, vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje
1 2 3 4 5 6 [...] 20 [...] 40 41 | další >
load