Seniorská obálka - I.C.E. karta

, autor: archiv MMJN

Seniorská obálka pomáhá v situacích, kdy se člověk dostane do tísně, ohrožení zdraví nebo života a není schopen se záchranáři sám komunikovat.

Jedná se o tiskopis, který senior, osoba se zdravotním omezením nebo jiná osoba vyplní podle návodu. Poskytne základní údaje o svém zdravotním stavu (nemoci, léky a jejich dávkování, alergie, očkování), kontakty na blízké osoby a praktického lékaře. Důležitost údajů je odlišena barvami jako na semaforu.

Dobře vyplněná a aktualizovaná Seniorská obálka urychlí čas zásahových jednotek ZZS, HZS, PČR v případě potřeby. Zefektivní i následnou nemocniční péči. Důležité je uvedené údaje průběžně aktualizovat.

Seniorská obálka domácí

Vyplněný standardní tiskopis složený do tvaru obálky je určen k umístění na viditelném místě v bytě, např. na dveře lednice nebo vnitřní stranu vchodových dveří.

Seniorská obálka mini

Seniorská obálka mini je přenosná a je možné ji mít stále při sobě, zejména při pobytu mimo domov. Je velká necelých 8 x 10 cm a pohodlně se vejde do peněženky, do kabelky nebo jednoduše do kapsy.

Ke stažení

Seniorská obálka byla vytvořena v rámci projektu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR „Senioři v krajích“ – projekt Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň.

Další informace

Vytvořeno 26.9.2019 11:11:47 | přečteno 1532x | Petr Vitvar
load