Dárci krve 15.11.2017

, autor: Markéta Hozová

Dobrovolní dárci krve si ve středu 15. listopadu 2017 převzali na radnici stříbrné a zlaté medaile Dr. Janského za 20 a 40 bezplatných odběrů. Dárce krve ocenil primátor Petr Beitl spolu s ředitelkou jabloneckého spolku Českého červeného kříže Kateřinou Havlovou a náměstkem hejtmana pověřeným řízením rezortu zdravotnictví MUDr. Přemyslem Sobotkou.

Slavnostní atmosféru podtrhlo hudební vystoupení flétnistek Emy a Kláry z jablonecké základní umělecké školy. „Velmi si vážím vašeho daru nejcennějšího, který často přispívá k záchraně životů. Kéž by bylo více takových, jako jste vy, kteří dobrovolně a bez nároku na odměnu darují to, co nelze ničím nahradit,“ řekl primátor Beitl. I Kateřina Havlová hovořila o nenahraditelnosti drahocenné lidské tekutiny a apelovala na přítomné, aby k dárcovství vedli i své děti. Přemysl Sobotka oceněným rovněž poděkoval a popřál hodně zdraví pro další odběry. „Jako lékař vím, co znamená zachránit život, žádný dík za to, co děláte, není dost velký,“ řekl. Milé setkání obětavých lidí uzavřelo malé pohoštění připravené chráněnou dílnou kavárny Floriánka.

Ocenění dárci

Stříbrné medaile (za 20 bezplatných odběrů)

Roman Adámek, Daniel Černý, Tomáš Červenka, Václav Gebouský, Michal Holý, Libor Hořejš, Zdeněk Kolář, Richard Málek, Ivan Pylypko, Martin Szirti, Václav Zeman

Zlaté medaile (za 40 bezplatných odběrů)