Dárci krve 13.06.2018

, autor: Karla Hackelová

14.06.2018 - Ve středu 13. června převzalo v obřadní síni jablonecké radnice dvanáct dobrovolných dárců zlaté kříže třetí třídy za 80 bezplatných odběrů.

Ocenění dárcům předal náměstek primátora Miloš Vele, hejtman Libereckého kraje Martin Půta, tiskový mluvčí České mincovny Jaroslav Černý, prezident Českého červeného kříže Marek Jukl a ředitelka jabloneckého spolku Českého červeného kříže Kateřina Havlová.

V úvodu Marek Jukl uvedl: „Lidí, kteří se dokáží a mohou podělit o část sebe s těmi, kteří to potřebují, je opravdu velmi málo, a o to větší si zaslouží poděkování.“ Slova díků zazněla také z úst hejtmana, který zdůraznil, že zdravotnictví v naší zemi není pouze o nedostatku finančních prostředků a personálu, ale také o dárcích, kteří významnou měrou přispívají k funkčnosti tohoto systému.

Ke gratulantům se se svými slovy připojil také Miloš Vele: „Děkuji vám za všechny, kterým jste pomohli, a oni o tom ani neví,“ a dodal: „většina úspěchů v medicíně by bez obětavých dárců krve nebyla možná.“

Na závěr slavnostního obřadu předal zástupce České mincovny každému dárci jako poděkování pamětní zlatou minci s jabloneckou radnicí.

Zlatý kříž 3. třídy za 80 bezplatných odběrů převzali: Zdeněk Bezděka, Jiří Černý, František Jaceňko, Vladimír Jirků, Bc. Lenka Klimentová, Jaroslav Kochánek, Kateřina Košťáková, Aleš Kušnierik, Jiří Lubas, Jaroslav Mikulík, Ing. Aleš Pleskot, František Šúlek

13.06.2018

, autor: Karla Hackelová

Zlaté kříže 3. třídy

 
, autor: Karla Hackelová

Náměstek Miloš Vele předává ocenění dárci krve

 
, autor: Karla Hackelová

Podpis do Pamětní knihy

 
, autor: Karla Hackelová

Hejtman Martin Půta gratuluje dárci krve

 
, autor: Karla Hackelová

Ocenění dárce krve

 
, autor: Karla Hackelová

Společné foto oceněných dárců krve

 
 
Vytvořeno 14.6.2018 14:33:18 | přečteno 797x | Petr Vitvar
Štítky: společnost
 
load