02. 03. 2016

, autor: Markéta Hozová

Ve středu 2. března se v obřadní síni jablonecké radnice opět setkali dárci krve z Jablonecka. Tentokrát se předávaly Stříbrné a Zlaté medaile prof. MUDr. Janského.

Po podpisu do pamětní knihy města převzali dárci svá ocenění, drobné dárky, květinu a poděkování od primátora Petra Beitla, od ředitelky Oblastního spolku Českého červeného kříže Kateřiny Havlové a šéfredaktorky Jabloneckého deníku Lenky Klimentové.

Slavnostní atmosféru podtrhl dívčí komorní sbor z jablonecké základní umělecké školy. „Velmi si vážím vašeho daru nejcennějšího, který často přispívá k záchraně životů. Kéž by bylo více takových, jako jste vy, kteří dobrovolně a bez nároku na odměnu darují to, co nelze ničím nahradit,“ řekl primátor Beitl. I Lenka Klimentová hovořila o nenahraditelnosti drahocenné lidské tekutiny a apelovala na přítomné, aby na transfúzní stanici přivedli další dárce. Kateřina Havlová za Červený kříž také oceněným poděkovala za nezištné dárcovství a popřála všem hodně zdraví. Milé setkání obětavých lidí uzavřelo malé pohoštění připravené chráněnou dílnou kavárny Floriánka.

Stříbrné medaile za 20 bezplatných odběrů si v obřadní síni převzali:

David Stianko, David Crha, Eva Rýžáková

Zlaté medaile za 40 bezplatných odběrů za nezištné dárcovství obdrželi:

Marcela Valentová, Josef Šilhán, Radka Vodičková, Petr Novotný, Ladislav Tesař

02.03.2016

, autor: Markéta Hozová

Blahopřání dárcům krve

 
, autor: Markéta Hozová

Podpis do knihy

 
, autor: Markéta Hozová

Skupinové foto

 
 
Vytvořeno 3.3.2016 13:28:22 | přečteno 1246x | Petr Vitvar
load