Základní informace

Magistrát města Jablonec nad Nisou nabízí snoubencům uzavření manželství v obřadní síni, která se nachází v budově radnice.

 • Obřadní dny: sobota, dle plánu svatebních obřadů
 • Obřadní hodiny: 10:00 - 14:00 hod.
 • Telefon ve dnech konání svatebních obřadů:
  obřadní síň 483 357 144, mobil 720 442 144
  (Mobil je funkční pouze v den obřadu mimo obřadní síň. Můžete zanechat i SMS zprávu, protože službu konající matrikářka může být zrovna přítomna u jiného svatebního obřadu. Po jeho skončení se vám ozve.

Svatby v obřadní síni

Moderní styl „jablonecké“ obřadní síně zaujme určitě všechny věkové kategorie snoubenců. Je zde 50 míst k sezení a ještě dalších 20 i více míst k stání. K dispozici je i salonek pro svatebčany, kde si mohou svatební hosté odložit a připravit se k obřadu. Vozidla svatebčanů mohou parkovat na základě povolení vydaném matrikou přímo před budovou radnice.

Obřadní síň, obrázek se otevře v novém okněKe svému svatebnímu obřadu si můžete vybrat hudební doprovod na varhany. V nabídce je cca 70 skladeb, zastoupena je klasická i moderní hudba.

Dále je pro Vás zajištěna fotoslužba - záleží jen na Vás, kolik snímků si budete přát a jak rychle chcete mít fotografie připravené k vyzvednutí. To vše domluvíte před obřadem s fotografkou.

Videozáznam ze svatebního obřadu nezajišťujeme, je vhodné si jej zajistit z řad svatebních hostů. Matrikářka pouze doporučí místo v obřadní síni k natáčení, aby nedošlo k narušení průběhu svatebního obřadu.

Za výše uvedené služby v obřadní síni (varhanní hudba, zajištění fotografa a výzdoba) je účtován paušální poplatek ve výši 300 Kč.

Svatby mimo obřadní síň a mimo stanovenou dobu

„V případě, že si chcete říci své ano v přírodě, např. v Jizerských horách, popř. u oblíbeného penzionu, v lese nebo u vody, je toto možné po předložení žádosti o povolení uzavřít manželství na jiném vhodném místě (mimo obřadní síň), nebo mimo stanovenou dobu. Místo, termín a čas je potřeba předem domluvit a rezervovat na matričním úřadu. Snoubencům bude, po posouzení jejich žádosti, umožněno manželství uzavřít dle jejich přání, vyjma nedělí, státních svátků a také vzhledem k možnostem matričního úřadu a obsazenosti termínu.

Za svatební obřady mimo obřadní síň nebo mimo stanovenou dobu je kromě správního poplatku ve výši 1 000 Kč vybírán i poplatek za paušální náhrady (doprava oddávajícího a matrikářky na místo obřadu služebním vozem s řidičem) ve výši 2 500 Kč. Celkem tedy částkou 3 500 Kč. 

Pokud se koná Váš svatební obřad před starostou nebo místostarostou obce, kde má jeden ze snoubenců trvalý pobyt, je stanoven poplatek za paušální náhrady (za zajištění přítomnosti matrikářky, která musí být u tohoto obřadu přítomna) ve výši 500 Kč.“

Matriční obvod Jablonce nad Nisou tvoří tyto obce:

Jablonec nad Nisou, Janov nad Nisou, Bedřichov, Nová Ves nad Nisou, Maršovice, Dalešice, Josefův Důl a Lučany nad Nisou.

Na území těchto obcí lze uzavřít manželství a to na místě, které si sami vyberete a které bude vhodné k provedení svatebního obřadu. Nejvíce svatebních obřadů konaných v přírodě je plánováno v jarních a letních měsících.

Prstýnky, obrázek se otevře v novém okněNěkolik míst pro vaši inspiraci:

 • Bedřichov – Nová Louka (lovecký zámeček), louka před bedřichovským kostelíkem
 • Janov nad Nisou – Prezidentská chata, louky u různých penzionů, Kostel Sv. Josefa v Loučné nad Nisou
 • Josefův Důl – louka u Hotelu Perla Jizery, zahrada Penzionu Hájenka, vyhlídka Čertovy kameny
 • Nová Ves nad Nisou – v lese u pramene řeky Nisy, na vrchu Kynast, u rozhledny Nisanka
 • Jablonec nad Nisou – terasa u Hotelu Petřín s výhledem na Jablonec, zahrada Restaurace Klub Ex, Penzion AYKY

Organizace svatebního obřadu mimo obřadní síň je trochu jiná. Hudbu si zpravidla zajišťují snoubenci, dále je třeba mít k dispozici malý stolek na podpisy. Předem je také nutné dohodnout s matrikářkou malý scénář obřadu. A co je velmi důležité, v případě nepříznivého počasí zvolit i druhou, tzv. suchou variantu svatebního obřadu a to buď v blízkém hotelu či penzionu, nebo v obřadní síni jablonecké radnice.

Další informace

Vytvořeno 7.3.2007 15:47:57 - aktualizováno 9.12.2020 10:06:34 | přečteno 14310x | Petr Vitvar