Svatební obřady

Mezi nejkrásnější dny vašeho života určitě bude patřit i den svatební. Pokud se rozhodnete uzavřít manželství na Magistrátu města Jablonec nad Nisou, věřte, že nás to těší a vynasnažíme se vašim požadavkům a přáním vyhovět.

 • Obřadní dny: sobota, dle plánu svatebních obřadů
 • Obřadní hodiny: 10:00 - 15:00 hod.
 • Telefon ve dnech konání svatebních obřadů:
  obřadní síň 483 357 144, mobil 720 442 144
  (Mobil je funkční pouze v den obřadu mimo obřadní síň. Můžete zanechat i SMS zprávu, protože službu konající matrikářka může být zrovna přítomna u jiného svatebního obřadu. Po jeho skončení se vám ozve.

Svatby v obřadní síni

Moderní styl „jablonecké“ obřadní síně zaujme určitě všechny věkové kategorie snoubenců. Je zde 50 míst k sezení a ještě dalších 20 i více míst k stání. K dispozici je i salonek pro svatebčany, kde si mohou svatební hosté odložit a připravit se k obřadu. Vozidla svatebčanů mohou parkovat na základě povolení vydaném matrikou přímo před budovou radnice.

Obřadní síň, obrázek se otevře v novém okněKe svému svatebnímu obřadu si můžete vybrat hudební doprovod na varhany. V nabídce je cca 70 skladeb, zastoupena je klasická i moderní hudba. Dále je pro vás zajištěna fotoslužba - záleží jen na Vás, kolik snímků si budete přát a jak rychle chcete mít fotografie připravené k vyzvednutí. To vše domluvíte před obřadem s fotografkou. Videozáznam ze svatebního obřadu nezajišťujeme, je vhodné si jej zajistit z řad svatebních hostů. Matrikářka pouze doporučí místo v obřadní síni k natáčení, aby nedošlo k narušení průběhu svatebního obřadu.

K podtržení slavnostní úrovně vašeho obřadu, lze při podání žádosti o uzavření manželství sepsat objednávku nadstandardních zpoplatněných služeb poskytnutých Magistrátem města Jablonec nad Nisou např. zapůjčení květinové výzdoby obřadní síně, zajištění živého nebo reprodukovaného hudebního doprovodu, zajištění nebo povolení fotografovat, zajištění servisu k případnému přípitku, a nebo za  vydání povolenek k vjezdu a parkování svatebních aut na ploše Mírového náměstí. Tyto nadstandardní služby jsou zpoplatněny dle zvolených požadavků snoubenců max. do výše 800 Kč.

Svatby mimo obřadní síň a mimo stanovenou dobu

„V případě, že si chcete říci své ano v přírodě, např. v Jizerských horách, popř. u oblíbeného penzionu, v lese nebo u vody, je toto možné po předložení žádosti o povolení uzavřít manželství na jiném vhodném místě (mimo obřadní síň), nebo mimo stanovenou dobu. Místo, termín a čas je potřeba předem domluvit a rezervovat na matričním úřadu. Snoubencům bude, po posouzení jejich žádosti, umožněno manželství uzavřít dle jejich přání, vyjma nedělí, státních svátků a také vzhledem k možnostem matričního úřadu a obsazenosti termínu.

Za svatební obřady mimo obřadní síň nebo mimo stanovenou dobu se vybírá správní poplatek ve výši 1 000 Kč.

Matriční obvod Jablonce nad Nisou tvoří tyto obce: Jablonec nad Nisou, Janov nad Nisou, Bedřichov, Nová Ves nad Nisou, Maršovice, Dalešice, Josefův Důl a Lučany nad Nisou. Na území těchto obcí lze uzavřít manželství a to na místě, které si sami vyberete a které bude vhodné k provedení svatebního obřadu. Nejvíce svatebních obřadů konaných v přírodě je plánováno v jarních a letních měsících.

Prstýnky, obrázek se otevře v novém okněNěkolik míst pro vaši inspiraci:

 • Bedřichov – Nová Louka (lovecký zámeček), louka před bedřichovským kostelíkem
 • Janov nad Nisou – Prezidentská chata, louky u různých penzionů
 • Janov nad Nisou, část Loučná nad Nisou – kostel sv. Josefa
 • Josefův Důl – louka u Hotelu Perla Jizery, zahrada Penzionu Hájenka, vyhlídka Čertovy kameny
 • Nová Ves nad Nisou – v lese u pramene řeky Nisy, na vrchu Kynast, u rozhledny Nisanka
 • Jablonec nad Nisou – terasa u Hotelu Petřín s výhledem na Jablonec, zahrada Restaurace Klub Ex, Penzion AYKY

Organizace svatebního obřadu mimo obřadní síň je trochu jiná. Hudbu si zpravidla zajišťují snoubenci, dále je třeba mít k dispozici malý stolek na podpisy. Předem je také nutné dohodnout s matrikářkou malý scénář obřadu. A co je velmi důležité, v případě nepříznivého počasí zvolit i druhou, tzv. suchou variantu svatebního obřadu a to buď v blízkém hotelu či penzionu, nebo v obřadní síni jablonecké radnice.

Další informace

Vytvořeno 7.3.2007 15:48:05 | přečteno 22788x | Petr Vitvar
load