Ekologická výchova pedagogů mateřských škol

Termín konání: 13. 5. 2009

Diskuze o kompostování, obrázek se otevře v novém okněEkologická výchova v mateřských školách v Jablonci - to je další počin, který připravil městský úřad za finanční podpory Ministerstva životního prostředí ČR v rámci projektu rozvoje místní Agendy 21.

Prvním počinem byl seminář pro pedagogy mateřských škol, který uspořádalo Městského střediska ekologické výchovy při ZOO Liberec - Divizna. Cílem bylo seznámit učitelky ze školek s problematikou třídění a svozu odpadu, zpracování recyklovatelných materiálů a opakovaného využití v běžném životě.

Do semináře se aktivně zapojila také vedoucí oddělení životního prostředí jablonecké radnice Jitka Prousková a se svými konkrétními poznatky přispěl i oblastní manažer odpadové společnosti Ekokom Martin Holubec.

Cílem semináře bylo připravit pedagogy v mateřských školách na práci s dětmi v oblasti ekologické výchovy. Neboť na něj naváže v letošním i příštím školním roce ekologický program pro předškolní děti v jednotlivých školkách nazvaný „Pomoz nám vyčistit přehradu“.

„Děti dostaly k vybarvení pracovní listy s tématem jablonecké přehrady od akademického malíře Miloslava Jágra, soubor kartiček s motivy odpadků a pastelky,“ říká Iveta Landová z pracovní skupiny MA21 a dodává, že první děti, které program absolvovaly, byly děti z MŠ v ulici Slunečná v úterý 26. května. Celý program se pak bude stěhovat postupně do dalších šestnácti jabloneckých mateřských škol, a to až do podzimu tohoto roku.

Ekologická výchova pedagogů MŠ

13. 5. 2009

Diskuze na problémy MŠ

 

Chvíle na zamyšlení

 

Diskuze o třídění odpadů

 

Dotazy pedagogů

 

Diskuze o kompostování

 

Ukázka využití odpadu

 

Ing. Aleš Kočí

 

Lektorka Miroslava Nováková

 

Seminář hrou

 

Hodnocení semináře

 
 
Vytvořeno 8.6.2009 11:27:01 - aktualizováno 8.6.2009 17:20:43 | přečteno 5499x | Petr Vitvar
load