Modernizace ZŠ Liberecká a ZŠ Mozartova v Jablonci nad Nisou

, autor: Petr Vitvar
Cílem projektu je zvýšení kvality a dostupnosti infrastruktury pro základní vzdělávání v oblasti cizích jazyků, technických a řemeslných oborů, přírodních věd, práce s digitálními technologiemi na dvou základních školách v Jablonci nad Nisou ve vazbě na budoucí uplatnění na trhu práce.
  • Poskytovatel: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
  • Celkové náklady: 18 386 299,08
  • Výše dotace: 13 132 793,81
    (EU 12 403 194,16 Kč; ČR 729 599,65 Kč)
  • Fyzická realizace: červen 2018 –  září 2019 (ZŠ Mozartova r. 2018, ZŠ Liberecká r. 2019)

Pro zvýšení kvality infrastruktury pro vzdělávání budou modernizovány na obou základních školách učebny a realizována opatření pro možnost bezbariérového užívání obou škol. Na Základní škole Liberecká proběhne modernizace učebny fyziky a chemie včetně kabinetů, učebny přírodopisu a učebny dílen. Dále bude vybudována nová učebna cizích jazyků. V rámci projektu zde bude řešeno bezbariérové využívání budovy školy. Bude se jednat o vyrovnávací rampu u schodiště hlavního vstupu, doplnění imobilní plošiny na schodiště uvnitř školy, vybudování imobilního WC. Na Základní škole Mozartova dojde k modernizaci učebny výpočetní techniky a učebny chemie. Ve venkovním atriu školy bude realizován Geopark pro výuku přírodních věd. Celý objekt školy bude po realizaci projektu bezbariérově přístupný. V atriu školy bude zřízen nový, osobní, venkovní výtah pro bezbariérový přístup do objektu školy a proběhne realizace nového bezbariérového vstupu do objektu včetně bezbariérové rampy.

Projekt naplňuje specifický cíl 2.4 Integrovaného regionálního operačního programu: Zvýšení kvality a dostupnosti infrastruktury pro vzdělávání a celoživotní učení, podporované opatření Podpora infrastruktury pro základní vzdělávání v základních školách. Projekt je v souladu s Integrovaným plánem rozvoje území (IPRÚ) Liberec - Jablonec nad Nisou.

Projekt je spolufinancován z EU z Evropského fondu pro regionální rozvoj – Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

Články k projektu

Rekonstrukce ZŠ Mozartova

, autor: Markéta Hozová

Rekonstrukce ZŠ Mozartova (1)