Cyklopruhy ul. Palackého v Jablonci nad Nisou – 1. část

, autor: Petr Vitvar

Cílem projektu je zvýšení bezpečnosti cyklistů a ostatních účastníků bezmotorové dopravy při průjezdu velmi frekventovanou ulicí Palackého. 1. část vede od Horního nám. (výjezd z parkoviště) po autobusovou zastávku Jablonex – směr do centra (mezi ul. U Přehrady a ul. U Rybníka).

• Poskytovatel: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
  • Celkové náklady: 24 742 187 Kč
  • Výše dotace: 10 514 421 Kč (z toho: EU 9 930 286 Kč; ČR 584 135 Kč)
  • Fyzická realizace: červen - říjen 2022

Projekt řeší segregaci bezmotorové dopravy na dopravně vytížené komunikaci ul. Palackého v HDP a PDP (hlavní a přidružený dopravní prostor). Dále bude upraveno 14 přechodů pro chodce z hlediska bezpečnosti chodců i cyklistů a lepšího pohybu a orientace pro sluchově, zrakově či pohybově omezené občany. V rámci projektu bude také rekonstruováno veřejné osvětlení a vybudovány ostrůvky v HDP.

Projekt je spoulufinancován z EU z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) a je v souladu s Integrovaným plánem rozvoje území (IPRÚ) Liberec – Jablonec nad Nisou.

Vytvořeno 15.12.2021 10:28:08 | přečteno 221x | Petr Vitvar