JESSICA

Jedná se o nový nástroj regionální politiky a finančního inženýrství. Společná evropská podpora udržitelných investic do městských oblastí JESSICA je iniciativa Evropské komise ve spolupráci s Evropskou investiční bankou a Rozvojovou bankou Rady Evropy na podporu investic s dlouhodobým přínosem do městských oblastí.

Program JESSICA byl zahájen k 21. 1. 2014. Žádat mohou majitelé bytových domů z celé zóny IPRM Jablonec nad Nisou (původní „Žižkův Vrch a okolí“ i rozšířené „Mšeno a okolí“), žádosti o zvýhodněné úvěry je možné předkládat na pobočkách Komerční banky a.s. Na magistrátě žadatelům manažerka IPRM Iveta Habadová vystaví potvrzení na přesně daném formuláři Ministerstva pro místní rozvoj, že se jejich bytový dům nachází ve schválené zóně IPRM.

Zvýhodněné úvěry JESSICA bude možné čerpat na:

  • zateplování obvodového pláště domu (zateplení fasády, výměna oken apod.)
  • práce na bytovém domě prováděné k odstranění statických poruch nosných konstrukcí a opravy konstrukčních nebo funkčních vad konstrukce domu,
  • sanace základů a opravy hydroizolace spodní stavby,
  • rekonstrukce technického vybavení domů (např. modernizace otopné soustavy, výměna rozvodů tepla, plynu a vody, modernizace vzduchotechniky, výtahů),
  • rekonstrukce či modernizace lodžií, balkonů vč. zábradlí apod.

Více informací včetně potřebných dokumentů naleznete na stránkách Komerční banky, a. s.

Bonifikace žádostí

Žadatelé, kteří plánují realizovat projekt v zóně IPRM („Žižkův Vrch a okolí“ a také v zóně „Mšeno a okolí“) a budou předkládat své žádosti o dotace do Operačních programů (dotace z EU a ČR) u příslušných dotačních orgánů, tak si budou moci na oddělení dotací u Mgr. Ivety Habadové požádat o potvrzení, které jim pomůže při tzv. bonifikaci žádosti.

Ikona - mapa IPRMMapa IPRM Jablonec nad Nisou

Mapová aplikace zobrazuje hranice zóny Integrovaného plánu rozvoje města včetně bytových domů.

Další informace

Loga IPRM - EU - MMR 2012

Vytvořeno 5.10.2012 10:22:32 - aktualizováno 4.11.2013 14:04:25 | přečteno 4158x | Petr Vitvar
load