Polyfunkční parkovací dům v Kamenné ulici

Vymezení řešeného území: Na jihu řekou Nisou, na západě zástavbou u Lidické ulice, na severu zástavbou u Dolního náměstí, na východě ulicí Kamennou.

Širší vztahy

• Městský blok obdélníkového tvaru v pravoúhlé kompozici, vnitřní dvůr s komplikovaným dopravním přístupem na úrovni údolní nivy Nisy, dvůr slouží jako neorganizované parkoviště a přístup do sklepních prostor, poloha v Městské památkové zóně
  • poloha mezi do budoucna dopravně zklidněným Dolním náměstím a ulicí 5. května předurčuje lokalitu především k zachycení vozidel návštěvníků
  • většina pozemků v soukromém vlastnictví, pozemky ve vlastnictví města neumožňují ekonomické řešení, oboustranná ekonomická výhodnost realizace záměru
  • moderní výraz objektu, větší rozsah prosklení, atypická střecha
  • stavební program: základní část třípodlažního parkovacího domu a jeho samostatné přístavby (celkem 159 parkovacích míst), nekrytá parkovací stání (celkem 25), jednopodlažní nástavba nad základní částí parkovacího domu směrem k ul. Kamenné, další čtyři podlaží smíšené funkce uzavírající proluku v Kamenné ulici v celé uliční frontě, samostatné dvoupodlažní dvorní přístavby rozšiřující suterénní užitkové plochy objektů v Lidické ulici.

Fotogalerie - parkovací dům

Pohled z Kamenné ulice