Slavnostní otevření

Slavnostní otevření Centra obchodní spolupráce

Po sedmnácti měsících výstavby bylo ve čtvrtek (23.2.2006) v Jablonci nad Nisou slavnostně otevřeno Centrum obchodní spolupráce, postavené za finanční podpory Evropské unie z programu Phare CBC 2002, Česká republika - Polsko, města Jablonec nad Nisou a Libereckého kraje.

Zahajovacího ceremoniálu se kromě starosty Jablonce Jiřího Čeřovského zúčastnil například i předseda Senátu ČR Přemysl Sobotka, hejtman Libereckého kraje Petr Skokan, radaministr velvyslanectví Polska v Praze Bernard Blaszczyk, ředitel Centra pro regionální rozvoj ČR Ivo Ryšlavý a Jiří Horáček, ředitel odboru přeshraniční spolupráce Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

U příležitosti slavnostního otevření Centra obchodní spolupráce vydala jablonecká mincovna 200 ks stříbrných pamětních medailí. Ty byly v rámci večera předány partnerům a významným hostům. Autorem motivu je místní medailér ak. soch. Jan Lukáš. Stříbrná medaile má průměr 50 milimetrů a váží 42 g.

Slavnostní otevření

Tisková konference