S prevencí budou strážníci pokračovat i příští rok

Tisková zpráva 02. 12. 2009

Semináře městské policie pro seniory, obrázek se otevře v novém okněProjekt jablonecké manažerky prevence kriminality s názvem „Stáří bez rizik“ se promítl i do práce preventistů místní městské policie. Protože u seniorů vzbudil projekt mimořádný zájem, chodí strážníci městské policie přednášet na toto téma také do klubů důchodců a v domovech seniorů.

Společně s oddělením sociálních služeb a zdravotnictví jablonecké radnice strážníci navštívili kluby a domy s pečovatelskou službou v Kokoníně, v ulicích Novoveské, Boženy Němcové, Palackého, Opletalově ulici a ve Spolkovém domě. Přednášku si vyžádal také Domov důchodců a Dům s pečovatelskou službou ve Velkých Hamrech, Český červený kříž a senioři svazu zahrádkářů.

„Naši nejstarší spoluobčané se tak seznámili s tím, jak se chránit před okradením, přepadením, podvodem, jak zabezpečit svůj majetek a jak se chovat bezpečně v silničním provozu,“ říká ředitel MP Jablonec nad Nisou Jiří Rulc a dodává, že poučení předali více jak 125 seniorům, kteří každou přednášku uzavřeli besedou s přítomnými o konkrétních případech.

„Protože se naši starší spoluobčané a senioři často stávají terčem a oběťmi kriminálních aktivit, budeme se i nadále věnovat v preventivní činnosti právě jim a hodláme pořádat podobné akce i v příštím roce,“ konstatuje ředitel Rulc.

Vytvořeno 2.12.2009 15:08:45 | přečteno 2167x | Petr Vitvar
load