Lupiče sledovaly kamery a okrskář

28.02.2011 - Víkendový nákup chtěl muž v Albertovi pořídit bez peněz. S kradeným zbožím utekl z prodejny, jeho útěk však sledovaly kamery a vstříc mu běžel místní okrskář.

„V pátek 25. února krátce před polednem odcizil muž v jablonecké prodejně Albert láhev alkoholu a další zboží. Nepočítal však s tím, že poblíž je místní strážník - okrskář, který kontroloval svůj rajón,“ říká Miloslav Lejsek z Městské policie v Jablonci nad Nisou. Podle jeho slov krádež velmi rychle zjistili zaměstnanci obchodu a snažili se muže chytit. „Ten na nic nečekal, vyběhl z obchodu, začal utíkat k přehradě a běžel téměř přímo do náruče pěší hlídce strážníků, která kontrolovala přehradu a její okolí. Strážník si všiml utíkajícího muže, okamžitě vše oznámil na dispečink a začal ho společně s ostrahou pronásledovat.“

Průběh celého zákroku sledoval operační důstojník prostřednictvím kamerového systému. „I kdyby se tedy muži podařilo dále utíkat, neměl v podstatě žádnou šanci, každý jeho krok byl již sledován městskými kamerami,“ konstatoval Lejsek.

Nakonec se ukázalo, že páteční krádež nebyla prvním mužovým incidentem, ale že po něm již delší dobu pátrá Policie ČR, která celý případ došetřuje.

Okrskáři

Projekt okrskář začal v roce 2009. Za tu dobu se strážníci podrobně seznámili se svým okrskem, kde neustále monitorují místní problémy. Ty pak v každém okrsku vedení městské policie průběžně vyhodnocuje a na základě zjištěných poznatků přizpůsobuje činnost okrskáře i ostatních strážníků.

Více o okrskářích...

Vytvořeno 28.2.2011 14:06:46 | přečteno 2878x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie
 
load