Agresivita lidí stoupá, množí se útoky na strážníky

21.02.2011 - Večer před drogerií DM Market v Jablonci se výraznými gesty snažil muž na sebe upozornit hlídku městských strážníků. Když k němu přišli, pustil se do nich slovně i pěstmi.

„Hlídka strážníků jablonecké městské policie, která dohlížela v sobotu večer na veřejný pořádek na Dolním náměstí, se setkala s mužem, který významně gestikuloval a snažil se strážníkům něco sdělit. Když se ho zeptali, zda něco nepotřebuje, začal je tento muž nejdříve verbálně urážet, posléze došlo i na fyzický útok kopanci a pěstmi,“ říká Miloš Lejsek z Městské policie v Jablonci nad Nisou.

Podle jeho slov rozběsněný muž nedbal žádných upozornění a příkazů, naopak se jeho agresivní výpady stupňovaly. Útočníka nezklidnila ani nasazená pouta. Když se nemohl ohánět pěstmi, alespoň kopal do dveří služebního vozidla.

Dotyčný skončil na Policii České republiky, kam ho hlídka městské předala k dalšímu šetření. „Jelikož si zákrok strážníků vyžádal lékařské ošetření obou a následnou dobu léčení, bude mít útočníkovo jednání dohru u soudu pro podezření z přečinu - útok na úřední osobu. Doba léčení strážníků významně ovlivní i výši trestu,“ uzavřel Lejsek.

Vytvořeno 21.2.2011 16:50:11 | přečteno 3226x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie
 
load