V budoucnu se bude mluvit i o kyberšikaně

27.10.2011 - Poprvé letos preventisté městské policie k přednáškám na středních školách přizvali také pracovníky oddělení sociálně právní ochrany dětí (OSPOD) Městského úřadu v Jablonci. Do budoucna chystají další spolupráci na školách základních, kde by se mělo mluvit také o kyberšikaně.

Právě problémy s mladistvými řeší městští strážníci s pracovníky OSPOD a jejich zkušenosti se staly součástí přednášek určených prvním ročníkům středních škol, učilišť a víceletých gymnázií. „Se studenty probíráme témata, která se týkají právního postavení městské policie, její struktury a úkolů, společně pak mluvíme o přestupcích, trestných činech a právní odpovědnosti mladistvých,“ vysvětluje Miloslav Lejsek z oddělení prevence MP a dodává, že částečně se přednášky věnovaly také blokovému řízení a dopravě z pohledu chodce, cyklisty i řidiče motorového vozidla.

S touto novou formou přednášek z oblasti prevence kriminality navštívili preventisté MP všechny střední školy v Jablonci nad Nisou a vyslechlo ji 629 studentů.

„Další spolupráci s oddělením sociálně právní ochrany dětí plánujeme v rámci prevence kriminality také při přípravě přednášek pro páté ročníky základních škol,“ upozorňuje Lejsek. Jedním z témat bude také kyberšikana. Do škol by se měly tyto přednášky dostat v únoru příštího roku, na střední školy se městská policie a OSPOD po letošní dobré zkušenosti vrátí opět v září 2012.

Vytvořeno 27.10.2011 10:43:20 | přečteno 2221x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie
 
load