Etikety městské policie vyzývají k zamykání

22.12.2011 - Okrskáři jablonecké městské policie začali v polovině prosince s výlepem etiket, které upozorňují občany, aby důsledně zamykali svá obydlí.

„Chceme vyzvat Jablonečany, aby důsledně dbali na zamykání vchodů, protože tak chrání svůj majetek, zabrání vstupu cizích osob a bezdomovců, výrazně sníží riziko krádeží,“ řekl ředitel MP Raisner. Přednostně bude výlep realizován na objektech ve vlastnictví města, po dohodě s majiteli soukromých domů či zástupci družstev také na ostatních objektech.

Nálepky upozorňují nezvané návštěvníky, že obyvatelé nemají zájem například o koupi nějakého zboží, nic neprodávají a vybízejí k prokázání totožnosti návštěvníků. Eliminovat by měly především nezákonné podomní prodeje a návštěvy různých podvodníků. Druhá část etikety vylepená na vnitřní straně bytových dveří pak připomene majitelům, že cizím lidem by neměli otevírat v žádném případě a obsahuje i všechna tísňová čísla IZS a zlaté senior linky.

Etikety jsou pro další zájemce zdarma k dispozici v budově Městské policie Jablonec nad Nisou, Hasičská 983/3 na dispečinku nebo na Oddělení analytiky a prevence kriminality.

Vytvořeno 22.12.2011 13:42:56 | přečteno 2426x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie
 
load