Zlodějům pomáhá důvěřivost lidí

16.11.2011 - O důvěrný rozhovor požádala okrskáře Bronislava Nováka paní H. P. z domu v ulici Na Výšině. Svěřila se mu s tím, že byla ve svém bytě okradena. Viníkem krádeže byla hlavně její důvěřivost.

Paní H. P. okrskáři sdělila, že pustila do svého bytu muže, který se představil jako pracovník sociální služby. „Hovořili spolu o jejím finančním zabezpečení v případě nenadálých výdajů a ona muži ukázala rezervu v obálce. Tu pak položila na stůl,“ vysvětluje ředitel MP Jablonec nad Nisou Luboš Raisner s tím, že od obálky paní několikrát odešla do vedlejší místnosti. „Náhle se návštěvník zvedl se slovy, že ještě musí do vozidla pro nějaké věci a hned se vrátí. Nevrátil,“ pokračuje Raisner. Teprve poté paní zjistila, že obálka s 12.000 korunami na nečekané výdaje zmizela s ním. „Okrskář Novák věc oznámil na Polici ČR, která pak přebrala šetření celého případu,“ dodal ředitel MP.

„Na všech besedách v oblasti prevence kriminality občany vyzýváme, aby nepouštěli do bytu cizí osoby. Ve většině případů se podobní návštěvníci pokoušejí o podvod a snaží se důvěřivého člověka okrást,“ říká Miloslav Lejsek, který se preventivními besedami zabývá. Podle jeho slov ani ověření totožnosti předložením služebního průkazu není dostačující.

Vytvořeno 16.11.2011 16:31:41 | přečteno 2074x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie
 
load