Zamykejte, vyzve občany městská policie

Právě v zimě se zvyšuje počet nezvaných návštěv bezdomovců do bytových domů. Ve snaze tomuto zabránit přichází Městská policie v Jablonci s novou preventivní kampaní.

„Jedním z hlavních úkolů městské policie dle zákona je přispívat k ochraně a bezpečnosti osob a majetku. Zvláště v zimě narůstá počet neoprávněných vstupů nepovolaných osob, zejména bezdomovců do objektů a městská policie tyto situace musí řešit. Proto jsme v rámci prevence kriminality připravili samolepící etikety na vchody domů,“ vysvětluje novou kampaň ředitel MP Jablonec nad Nisou Luboš Raisner.

Na vchodových dveřích se v nejbližším období objeví etikety, které jsou vlastně doporučením: „Chceme vyzvat Jablonečany, aby důsledně dbali na zamykání vchodů, protože tak chrání svůj majetek, zabrání vstupu cizích osob a bezdomovců, výrazně sníží riziko krádeží,“ říká Raisner a dodává, že o umístění etiket na vchody se postarají zejména strážníci okrskáři. „Právě oni mají nejlépe zmapovaný svůj svěřený okrsek a také mají přehled o domech v majetku města. V případě soukromých či družstevních objektů požádají strážníci nejprve o souhlas s umístěním etikety vlastníka nemovitosti,“ konstatuje ředitel MP.

Vytvořeno 15.11.2011 9:30:50 | přečteno 2980x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie
 
load