Odjeď nebo tě uškrtím, řekl muž taxikáři u radnice

16.11.2011 - Na operační středisko městské policie zavolal taxikář, že byl právě na Mírovém náměstí napaden. Hlídce městských strážníků řekl, že k němu přišel muž, naklonil se k jeho okénku a řekl pouze: „Odjeď odsud“. Poté nasedl na zadní sedadlo a začal řidiče škrtit.

„Na operační středisko přišlo oznámení těsně před půlnocí. Přímo na Mírovém náměstí hlídka našla napadeného taxikáře a vyslechla jej. Ten vypověděl, že násilník přišel z Dolního náměstí, do staženého okénka mu řekl, ať odjede, pak vnikl na sedadlo za něj a začal ho škrtit,“ říká ředitel MP Jablonec nad Nisou Luboš Raisner.

Taxikář se však ze škrcení vyprostil a násilník utekl směrem k Hornímu náměstí. V autě však nechal svoji bundu, kšiltovku a kabelu přes rameno s osobními věcmi.

„V kabele našla hlídka občanský průkaz pachatele, a protože šlo o podezření ze spáchání trestného činu, přivolala na místo Policii ČR, která si celou věc převzala k dořešení,“ konstatuje ředitel a dodává, že během dalších dvaceti minut přijal operační důstojník oznámení jiného taxikáře, že násilník je před budovou radnice. „Hlídka strážníků dle oznámení našla muže odpovídajícího popisu před vstupem do informačního centra radnice, který měl na rukou a v obličeji drobné oděrky se zaschlou krví. Strážníci jej zadrželi a předali státní policii,“ uzavírá Raisner.

Vytvořeno 16.11.2011 16:31:35 | přečteno 2396x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie
 
load