Městská policie se více zaměří na krizová místa

28.01.2011 - Ředitel Městské police Jablonec Jiří Rulc předložil zastupitelům plán hlavních úkolů na rok 2011. Jednadvacet zastupitelů jej schválilo.

Mezi hlavními úkoly MP je udržet výkonnost strážníků, zajistit pokračování projektu Okrskář, zavést nový kontrolní systém a informační systém MEMPHIS a zajistit plynulý přechod ze starého systému na nový.

„Letos se chceme ještě více zaměřit na některá vytipovaná, krizová místa, jako jsou například Tyršovy sady a přehrada Mšeno. Kontrolujeme hlavně veřejný pořádek, požívání alkoholu, krádeže, dění v restauracích, parkování, in-line dráhy, cyklisty, pejskaře, hřbitovy, černé skládky. Stranou naší pozornosti nezůstanou ani lokality jako je Zelené údolí, ulice Plynárenská, Dlouhá, Revoluční, sídliště Na Vršku, nádraží ČD a ČSAD, prostory kolem obchodních domů,“ říká Jiří Rulc.

MP se také podílí na městském programu prevence kriminality, v jehož rámci pracuje poměrně úspěšně s dětmi, mládeží, ale i seniory. Dobré výsledky také přinesla spolupráce s Policií České republiky. Podle výsledků za minulý rok, společné hlídkování výrazně snížilo páchání trestné činnosti.

Vytvořeno 28.1.2011 10:06:26 | přečteno 2825x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie
 
load