Den rodiny byl plný her a soutěží

17.05.2011 - Již 3. ročník Dne rodiny připravilo město Jablonec nad Nisou na pátek 13. května společně s dalšími organizacemi pro malé i velké.

V rámci dopoledního programu se vystřídalo při různých soutěžích na Mírovém náměstí zhruba 100 dětí předškolního věku. Mohly si zkusit třídění odpadu s „opičí dráhou“ nebo zdobení balónků, které pro děti připravilo Mateřské centrum Jablíčko se studenty a Střední školou řemesel a služeb Jablonec n. N. Městská policie si připravila pro děti soutěže s bezpečnostní tématikou, malý zájemce měl možnost si prohlédnout policejní vůz či vyzkoušet slalomovou dráhu na koloběžce. Dalším dopravním prostředkem, který sklidil mezi nejmenšími úspěch byl nízkopodlažní autobus s logem „Jablonecké rodiny“. Děti předvedly návštěvníkům, co se učí ve svých volnočasových kroužcích - hrát na hudební nástroje, zpívat a tančit.

Zástupci města, místostarostové Petr Tulpa a Petr Vobořil, vyhlásili výsledky výtvarné soutěže „Malujeme pro skřítka Pastelku“, předali ceny malým finalistům a poděkovali za aktivní přístup všem zúčastněným mateřským školkám. Před polednem, na závěr programu pro nejmenší, přišel i pověstný kouzelník....

Odpolední program probíhal na Farského náměstí, kde nejen všem přítomným, ale i těm kolemjdoucím, hrál komorní orchestr ZUŠ slavné filmové melodie. Představily se také mažoretky z Domu dětí a mládeže Vikýř. Program v podvečer ukončilo dívčí pop-rockové trio Jakodycky.

Den rodiny 2011

13.05.2011, Mírové náměstí

Den rodiny - králíček, foto: Z. Cinibus

 

Den rodiny - recyklace, foto: Z. Cinibus

 

Den rodiny - nový vůz městské policie, foto: MP

 

Den rodiny - házecí kruhy, foto: MP

 

Den rodiny - slalomová dráha, foto: MP

 

Den rodiny - stánek městské policie, foto: MP

 
 
Vytvořeno 17.5.2011 9:31:24 | přečteno 2776x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie
 
load